Lakatoš: Prostě jsem tu. Co bylo, to už nevrátím

Dominik Lakatoš | Foto: Daniel Kinc

Dominik Lakatoš na sebe strhává, chtě nechtě, v letošním ročníku velkou pozornost. Zaprvé táhne Vítkovice, které po letech v extraligovém průměru pomýšlí (proč to neříct) klidně až na titul.

Zadruhé, a souvisí to s prvně jmenovanou věcí (tedy jeho skvělými výkony), se začalo Lakatošovo jméno skloňovat s reprezentací.

Jenže... Na předešlých dvou podnicích Euro Hockey Tour překvapivě chyběl.

Trenér Kari Jalonen na tiskové konferenci naznačil, že ho Lakatoš naštval svou předešlou omluvenkou z kempu před mistrovstvím světa. Média a hokejová veřejnost tím dlouho žily.

Teď humbuk ustane. Lakatoš totiž hlásí reprezentační comeback – v úterý už trénoval na pražské Hvězdě po boku Vladimíra Sobotky a Jiřího Smejkala.

„Mrzelo, nemrzelo... To je nepodstatné. Důležité je, co je teď – že jsem tu. To je hlavní."

„Jestli mě mrzelo, že jsem minule v nominacích nebyl? Mrzelo, nemrzelo... To je nepodstatné. Důležité je, co je teď – že jsem tu. To je hlavní," uvědomuje si Lakatoš.

„S Karim Jalonenem jsme se o tom nijak nebavili. A myslím, že to ani neproběhne. Prostě jsem tu. Co bylo, to už nevrátím," komentuje Lakatoš podzimní události. „To, co bylo, už se nedá změnit. Teď jsem tu a musím dělat svoji práci."

„S Karim Jalonenem jsme se o tom nebavili. A myslím, že to ani neproběhne."

Jalonen pro Lakatoše chystá i místo na přesilovce. „Jsem rád, že jsem od trenérů dostal šanci, že mě sem vzali a že mi dají prostor. Teď bude jenom na mně, abych ukázal, že můžu reprezentovat," hlásí Lakatoš. „Je to závazek. Veliká výzva. Jsem rád, že můžu hrát a že roli, kterou mám ve Vítkovicích, mi dají i tady."

„Přijel jsem sem s tím, abych si to tady užil a nechal tu vše. A taky, abych se zbytečně nezamýšlel nad tím, co bude, nebude... Užívám si prostě, že tu můžu být se skvělými spoluhráči a že možná dostanu dobrou roli v týmu," vypráví Lakatoš.

„Užívám si, že tu můžu být se skvělými spoluhráči a že možná dostanu dobrou roli v týmu."

A protože čas letí a blíží se mistrovství světa, z hloučku novinářů přiletěl i tenhle dotaz. „Těžká otázka. Ale možná jednoduchá odpověď: Každý chce reprezentovat, každý chce hrát mistrovství světa. Nejsem výjimkou," neskrývá Lakatoš.

Ale... „Musíme si o to nejdřív říct svými výkony. Nejde o to, že zahrajete pár zápasů v extralize. Musíme se prezentovat výsledky a herní pohodou na obou frontách: v klubu i reprezentaci."

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz