Lakatošův hokej? Člověk se musí držet, říká Vrána. Hruška je za parťáka rád

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

Bitvy mezi Vítkovicemi a Třincem mají pokaždé grády, zajímavou podívanou nabídlo i ocelářské derby v rámci Generali Česká Cupu TELH. Nechyběly pěkné akce, góly ani ostřejší souboje. Přetahovanou nakonec rozhodli hosté, vítězný gól zaznamenal v čase 58:43 třinecký útočník Martin Růžička.

Chance liga na Hokejka TV

Svěřenci trenéra Václava Varadi dokonali obrat, ve 43. minutě totiž domácí vedli díky trefě Rostislava Marosze 3:2, leč nakonec padli 3:4. Dva přesné zásahy předvedl v utkání Petr Vrána, zkušený útočník skóroval po polovině utkání – nejdřív při oslabení, poté z přesilovky.

„Bylo to klasické letní utkání se spoustou nepřesností, ale s velkým nasazením. První třetina nebyla z naší strany dobrá, ve druhé už jsme byli lepší a závěrečná část se hrála nahoru dolů. Z mé strany nebyl zápas úplně optimální. Jsem trochu podřený, potahaný, bolí mě všechno. Je ale dobře, že se vyhrálo, že jsme to urvali," hodnotil Vrána v rozhovoru pro web Ocelářů.

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

Hodně vzruchu přinesl na hrací plochu Dominik Lakatoš. Tradičně. Vítkovický útočník zůstal věrný svému stylu hokeje, který znají všichni extraligoví soupeři. „Snaží se dostat člověku pod kůží, asi to je součást jeho hry, zkouší se tím dostat do tempa. Je to jeho způsob hokeje, my to víme, člověk se musí držet a nepouštět se do šarvátek. Každý má na ledě svůj úkol," povídal s nadhledem Vrána.

Pro Vítkovice je někdejší bojovník Liberce důležitým pomocníkem. „To je hráč, kterého drtivá většina hráčů chce mít u sebe v týmu," řekl o týmovém parťákovi pro klubový web útočník Jan Hruška. „Je fajn mít nějakého Lakyho, který do toho vletí po hlavě, umí udělat rozruch, zvedne diváky ze sedadel a rozbouří atmosféru. Pak to všechny začne bavit."

Domácí hokejisté odcházeli do kabin smutní. Sahali po vítězství, nakonec ho ovšem sebral protivník. „Prohrálo se, to je blbý. My ale musíme koukat také na to, že jsme vlastně šestý den na ledě. Hrát proti týmu, který trénuje na ledě třetí týden, je rozdíl. Tím se samozřejmě nechci nějak vymlouvat. Třinec byl o gól lepší, proto vyhrál," uvedl Hruška.

Foto: Lukáš Kaboň, hc-vitkovice.cz

Ve Vítkovicích budují nový tým s  jasným záměrem – nedopustit podobné trápení jako v minulém ročníku. Jdou správným směrem? „Za pět, šest dní a dva zápasy se nedá moc získat nějaký konkrétní pocit. Já se na to spíš dívám obecně od doby, kdy jsem ve Vítkovicích. Ze závěru minulé sezony a z posílení to vypadá zatím výborně," připomněl Hruška.

Bitva rivalů pokaždé láká početné publikum, jenže s ohledem na nákazu koronavirem sledovalo pohárové utkání jen 400 diváků. „Nedá se nic dělat, situace je taková, jaká je. Musíme být obezřetní a respektovat nařízení. Diváků nebylo mnoho, ale byli slyšet, nedá se říci, že by byl absolutní klid. Snad se situace brzy zlepší a pustí na hokej víc lidí," uzavřel Petr Vrána.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz