Langhamer opouští Kometu, bude chytat v KHL

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Kometa se po příchodu Libora Kašíka rozloučila s Markem Langhamerem. Čtyřiadvacetiletý brankář odchází do Chabarovsku, s kterým podepsal smlouvu do konce sezony. Informovaly o tom oficiální stránky KHL.

HokejkaTV

Langhamerovo angažmá v Brně netrvalo ani rok. Do Komety přišel v prosinci 2017 z organizace Arizony Coyotes. V jarním play off byl součástí mistrovského týmu, jakožto dvojka za Markem Čiliakem ale nenaskočil ani do jednoho zápasu. 

V probíhajícím ročníku měl být brněnskou jedničkou, Kometa ale nakonec zvolila jiné řešení a na začátku týdne přivedla z Chabarovsku Libora Kašíka.

Na brněnské soupisce jsou ještě Karel Vejmelka a talent Lukáš Dostál. Očekávalo se proto, že Langhamer z klubu odejde. A to se ve čtvrtek potvrdilo – v Chabarovsku paradoxně nahradí Kašíka.

Langhamer v této sezoně odchytal za Brno osm utkání, z nichž pět dovedl k vítězství. Úspěšnost zákroků měl 91,63 % a průměr inkasovaných gólů na zápas 2,38. V extralize naposledy startoval 19. října, od té doby dávala Kometa šance jen Karlu Vejmelkovi.

V kabině svého nového týmu se potká hned se třemi českými reprezentanty: Michalem Jordánem, Janem Kolářem a Tomášem Zohornou. Jeho novým konkurentem v Amuru bude stejně starý Jevgenij Alikin. Chabarovsku se letos nedaří: má bilanci osmi výher a devatenácti porážek.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: Lukáš Dostál, Lukáš Klimeš, Libor Kašík, Karel Vejmelka.

Obránci: Michal Barinka, Tomáš Bartejs, Michal Gulaši, Daniel Kowalczyk, Radek Kučeřík, Tomáš Malec, Juraj Mikuš, Dalimil Mikyska, Ondřej Němec, Jan Štencel, Nicholas Schaus, Michal Furch.

Útočníci: Leoš Čermák, Martin Dočekal, Martin Erat, Petr Holík, Luboš Horký, Jan Hruška, Lukáš Kašpar, Bedřich Köhler, Petr Kratochvíl, Alexandre Mallet, Erik Meluzín, Peter Mueller, Karel Plášek mladší, Vojtěch Střondala, Jan Süss, Martin Zaťovič, Radim Zohorna, Silvester Kusko.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz