Liberec v listopadu neprohrál a je týmem měsíce! Kdo nejvíc zářil?

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

5. prosince 2019, 16:33

David Jahoda

Podruhé v sezoně se stal týmem měsíce Liberec, který v listopadu dokonce ani jednou neprohrál. Poprvé pak redakce Hokej.cz vyhlásila nejlepším hráčem měsíce brankáře. A kdo překvapil?

Esport hokejová liga

Tým měsíce – Bílí Tygři Liberec

Září se jim povedlo, říjen vůbec ne, listopad zase ano. Během třetího hracího měsíce vicemistři z minulého ročníku nastoupili k osmi utkáním. A všechny vyhráli! Bílí Tygři momentálně mají v zádech devítizápasovou sérii vítězství. 

Sestava měsíce podle Hokej.cz

Gašper Krošelj (G, BK Mladá Boleslav)
Slovinský brankář ve službách Mladé Boleslavi podává dlouhodobě víc než dobré výkony a listopad se mu povedl nad míru. Nastoupil do devíti utkání a hned ve třech z nich vůbec neinkasoval. Kromě zápasu s Plzní jeho procentuální úspěšnost zákroků neklesla pod 92 %. Pro nás hráč měsíce!

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Martin Gernát (O, HC Oceláři Třinec)
Objevil se už i v zářijové sestavě a je důvod zařadit jej mezi nejlepší hráče měsíce znovu. Nejenže si dobře plní povinnosti vzadu, parádně zvládá podporovat i útok. V ofenzivními esy nabitém kádru Ocelářů mu s 20 body (3+17) patří čtvrté místo v týmové produktivitě. Přitom první Petr Vrána má jen o bod víc. Už teď Gernát vyrovnal své životní bodové maximum z minulé sezony. A ještě jedna věc. Vládne kanadskému bodování obránců.

Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Tomáš Dvořák (O, HC Sparta Praha)
Sedla mu spolupráce se slovenským obrem Milanem Jurčinou, výborně si plní své defenzivní úkoly. Během listopadových zápasů měl v tabulce pravdy +6 bodů, celkově je na hodnotě +9. K tomu ve třetím hracím měsíci přidal dvě asistence. Na tom, že Sparta zatím jede tak, jak jede, má i on nemalý podíl. 

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Milan Gulaš (Ú, HC Škoda Plzeň)
Zase Gulaš... možná už je to pro někoho nuda, ale vynechat ho v týmu měsíce by bylo, jako kdyby v anketě Zlatý míč nebrali ohled na výkony Lionela Messiho a Cristiana Ronalda. V listopadu do své skvělé sbírky bodů plzeňský kapitán přisypal šest branek a stejný počet asistencí.

Foto: Roman Turovský, hcskoda.cz

Martin Zaťovič (Ú, HC Kometa Brno)
I když už Kometa zažila lepší měsíce, než byl ten předchozí, její kapitán Martin Zaťovič patřil mezi ty, kterým se dalo vytknout jen pramálo. V listopadu nasázel do soupeřových sítí osm branek, včetně hattricku proti Hradci Králové. K tomu přidal tři asistence. 

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Libor Hudáček (Ú, Bílí Tygři Liberec)
Zástupce nejlepšího týmu měsíce. Slovenský útočník libereckým Bílých Tygrů zaznamenal v listopadu šest branek a pět asistencí. S aktuálními 22 body (11+11) tak má solidně našlápnuto, aby minimálně vyrovnal, nebo možná dokonce pokořil, svůj počin ze základní části minulého ročníku, v níž zapsal 39 bodů (17+22).

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Překvapení měsíce

Vítězslav Bílek (Ú, Rytíři Kladno)
Českou nejvyšší soutěž si zahrál naposledy v sezoně 2014/15 (nutno podotknout, že jen jeden zápas). Od té doby hrál ve slovenské nejvyšší soutěži, Chance lize a poslední víc než rok a půl až ve třetí nejvyšší německé lize. V polovině listopadu si Rytíři Vítězslava Bílka vytáhli zpět a světe div se, ve svých 36 letech si nepočíná úplně špatně. V osmi zápasech zaznamenal tři body (1+2). Stále se pere o to, aby v Kladnu mohl zůstat až do konce sezony, zatím je totiž pouze na zkoušce.

Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz