Luxus, pohoda, káva, natažené nohy. Dynamo vyrazí na čtvrtfinále vlakem

Foto: hcdynamo.cz

Hokejisté Pardubic se po dvou záchranářských sezonách letos prokousali přímo do čtvrtfinále, v němž vyzvou Třinec. K úvodním dvěma bitvám vyrazí Dynamo už v pondělí odpoledne a jako dopravní prostředek pro velkou část své cesty do Slezska zvolilo netradičně vlak.

Plekanec TELH

„I po konzultaci s hráči jsme se rozhodli využít služeb Českých drah. Pro kluky je tahle forma cesty pohodlnější, do Svinova pojedou dvě hodinky, ve vlaku se projdou, protáhnou se, dají si kávu a nebudou muset sedět přes tři hodiny v autobuse,“ vysvětluje na oficiálních klubových stránkách předseda představenstva a generální manažer Dušan Salfický.

„Management a nezbytný materiál pojedou do Třince po vlastní ose. Nejdůležitější jsou nyní hráči, pro ně se vyplatí vytvořit tyto podmínky.“

Svěřenci trenéra Miloše Holaně vyjedou z pardubického hlavního nádraží ve 14:26 do stanice Ostrava-Svinov, kde přesednou do klubového autobusu a budou pokračovat pod Javorový. „Management a nezbytný materiál pojedou do Třince po vlastní ose. Nejdůležitější jsou nyní hráči a pro ně se vyplatí vytvořit tyto podmínky,“ hlásí bývalý brankář.

Rozkopané hole, pak slzy v očích. Čtvrtfinále je malý zázrak, ví Holaň »

Tento krok kvituje také hlavní trenér Miloš Holaň. „Cesta bude příjemnější a pohodlnější. Je rozdíl jet přes tři hodiny autobusem nebo dvě hodiny vlakem a pak chvíli autobusem. Ten čas strávený společně ve vlaku může přispět lepšímu rozpoložení mužstva. Hráči přijdou na jiné myšlenky, možná i pošetří nějaké síly a psychicky si odpočinou,“ líčí.

Východočeši pocestují na sever Moravy samostatným vagónem na konci soupravy. „Čeká nás luxus, jsem za něj rád. Cesta jako taková zabere autobusem dost času, i já sám jezdívám z Pardubic do Ostravy, kde bydlím, raději vlakem. Takže vím, o čem mluvím,“ doplňuje Holaň, který bude rád, když jeho tým na nádraží vyprovodí příznivci Dynama.

„Cesta bude příjemnější a pohodlnější. Je rozdíl jet přes tři hodiny autobusem nebo dvě hodiny vlakem a pak chvíli autobusem.“

„Pokud nás fanoušci přijdou pozdravit na nádraží, budeme rádi. Jen ať přijdou, rádi se s nimi před odjezdem na čtvrtfinále setkáme. Jedeme komfortním vlakem intercity, autobus nás od Tipsport areny odveze na nádraží krátce po druhé hodině odpolední, ať se nikde nenaháníme na nádraží, společně počkáme na příjezd vlaku a vydáme se na cestu.“

Vlakem jsem už nejel docela dlouho, usmívá se Marosz

Na tu se těší také samotní pardubičtí hráči, pro něž je to vítaná změna. „Můžeme si natáhnout nohy a víc si odpočinout. Vlakem jsem ale nejel docela dlouho,“ usmívá se útočník Rostislav Marosz. Cesta z Pardubic do Ostravy trvá jen 119 minut, pod Javorový by měla parta kolem trenéra Miloše Holaně dorazit v podvečer přibližně kolem půl šesté.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz