Machovský v čase karantény: FIFA i Netflix. Co prozradil v live streamu?

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Hokejová Sparta spustila zajímavý koncept live streamu, ve svém povedeném studiu rozjíždí projekt Sparta On Air. Prvním hostem byl brankář Matěj Machovský, který prozradil spoustu zajímavostí ze sparťanské kabiny. Kdo má nejtvrdší střelu? Jak vzpomíná na zápas pod širým nebem v Drážďanech a jak tráví volné chvilky během karantény?

partneři českého hokeje

„Sem tam si zacvičím. Často chodím běhat, zpotit se. Ze zimáku jsem si přivezl nějaké závaží, ať nemusím jezdit přes celé město tam a zpátky. Zacvičit si můžu doma,“ říká Matěj Machovský v live streamu pražské Sparty.

Jak zahání nudu? „Jde to těžko, ale na PlayStationu hraju hodně FIFU, hodí se i Netflix. Vyrážím se proběhnout, samozřejmě s rouškou,“ prozrazuje. Sérii NHL na konzoli nehraje? „NHLko jsem hrál, když jsem byl mladší. Teď hraji v podstatě jen fotbal, baví mě manažerovat. Když jsem byl Kanadě v juniorce, všichni hráli jen hokej. Tady je fotbal populárnější. Je tady Liga mistrů, v podsatě všechny velké ligy jsou v Evropě,“ vykládá.

Rivalita s Kometou je obrovská

Sparta se mohla v základní části pochlubit luxusní návštěvností. Na její domácí zápasy do O2 areny přicházelo v průměru 10 330 fanoušků. „Sparta je největší klub u nás. Kam přijede, tam narve stadion. Platí to samozřejmě i doma,“ říká opavský rodák. Jak se vyrovnává s ruchem tribun? „Snažím se nedávat najevo, že něco slyším. Vždycky se to může vymstít. Chci působit sebejistě,“ vysvětluje.

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

Pražský tým měl ve čtvrtfinále play off narazit na brněnskou Kometu, jenže pak pandemie koronaviru zrušila finiš zajímavého extraligového ročníku a souboj titánů je pryč. „S Brnem je to vždycky vypjaté. Rivalita mezi kluby je obrovská. Všichni kluci se těšili, až do toho praštíme v play off. Je to strašná škoda,“ mrzí Machovského předčasný konec sezony.

Ve sparťanském studiu dále zavzpomínal na souboj s Litvínovem pod širým nebem na fotbalovém stadionu v německých Drážďanech. „Bylo to úžasné, všech pár dní, které jsme tam strávili. Už nástup, všechno bylo do detailu promyšlené. Přijelo dost lidí od nás i z Litvínova. Zůstali i lidé z Drážďan. Počasí vypadalo bledě, ale pak se naštěstí umoudřilo. Za mě to bylo super. Klidně bych hrál takový zápas každý rok,“ usmívá se.

Řeč přišla i na rýpavé poznámky protihráčů. „Spoustu kluků znám, protože extraliga není tak velká. Někteří jsou velcí vtipálci. Třeba Radek Smoleňák z Hradce Králové, ten pořád něco mumlá. (směje se) V O2 areně chodí hráči jednou chodbou, takže tam člověk pořád něco slyší. Většinou je to k pousmání,“ přiznává.

Matěj Machovský prozradil i to, že si z tréninků, kdy na něj lítají stovky puků, odnáší modřiny. Kdo má nejtvrdší střelu ze Sparty? „Třeba Honza Košťálek nemá až takovou ránu, ale spíš umí trefit správné místo. Zato Milan Jurčina má asi největší ránu, co jsem kdy zažil. Taky je to kus chlapa. Nebo Honza Buchtele, ten ani nemusí moc napřahovat. Stačí mu zápěstí a má fakt ránu,“ tvrdí.

Foto: Vladimír Koča, hcsparta.cz

A jak vznikla povedená fotka se psem, která na Instagramu Sparty sklidila obrovský úspěch? „Měli jsme focení v dresu bez helmy. Nechtěl jsem ho nechat doma, protože jsem nevěděl, jak dlouho to bude trvat. Vzniklo to náhodou. Fotograf si toho všiml, byl rychlý a vznikla z toho super fotka. Ještě musím říct, že to není pes můj, ale mé přítelkyně. Je mi to často předhazováno,“ směje se.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz