Dvě medaile ve Finsku i Kanada. Teď se reprezentant vrací do Chomutova

Vojtěch Husinecký | Foto: piratichomutov.cz

Další jméno, které oblékne dres chomutovských Pirátů po postupu do Chance ligy, vnese do kádru velmi svěží vítr. Pirátům se totiž vrátil jejich odchovanec, osmnáctiletý zadák Vojtěch Husinecký.

Husineckého bychom mohli vidět na příštím mistrovství světa juniorů. V dubnu hrál s reprezentační dvacítkou na turnaji čtyř zemí v Popradu, dříve oblékal i dresy národních výběrů U17 a U18, nicméně na žádné velké akci se – částečně i vinou zdravotních potíží – dosud nepředstavil.

Je samozřejmě otázkou, jak bude jeho rozvoji a přípravě svědčit česká první liga v kombinaci s druhou nejvyšší soutěží juniorů. I tam s ním klubové vedení počítá, aby pomohl mladým Pirátům dobýt návrat do extraligy.

„Vojta je mladý perspektivní obránce, který bude bojovat o šampionát dvacítek. Pochází z Chomutova a je to pravák, které jsme v postupové sezóně v obraně neměli,“ říká na chomutovském webu Martin Pešout, sportovní manažer a trenér A-týmu.

Vojtěch Husinecký

Vojtěch Husinecký | Foto: Aki Vänninen, vanninen.kuvat.fi

„Navíc může pomoct ještě juniorce, čímž začínáme plnit slib, že jí z minulé sezóny trochu dlužíme výraznější posílení,“ doplňuje.

Prvním krokem pro chomutovského odchovance ale bude aklimatizace zpět na český hokej. Doma naposledy odehrál v sezonách 2019/20 a 2020/21 devatenáct zápasů za tehdy ještě extraligový dorost, poté zvolil odchod do Finska.

Na severu Evropy strávil dva ročníky, a oba pro něj měly bronzovou tečku. Na třetí příčku dosáhl v Tappaře Tampere jak s týmem U18, tak s týmem U20. „Když jsem přijel, byl jsem v šoku, protože všichni měli metr devadesát a devadesát kilo. Já přiletěl se sedmdesáti kily a byl jsem o deset centimetrů menší,“ líčil v rozhovoru po prvním zmiňovaném úspěchu.

„Jsem moc vděčný, že jsem dostal šanci hrát za chomutovské áčko. Vždycky to byl můj sen, který se mi teď splní.“

Léta ve Finsku kvůli velké konkurenci v juniorském mužstvu Tappary proložil působením v kanadské WHL. Za Calgary Hitmen však odehrál v ročníku 2022/23 včetně play off jen 35 utkání s bilancí jednoho gólu a dvou asistencí.

Teď před ním stojí nový úkol. „Po třech letech v zahraničí jsem se chtěl vrátit a jsem moc vděčný, že jsem dostal šanci hrát za chomutovské áčko. Vždycky to byl můj sen, který se mi teď splní, a já se budu snažit z příležitosti, kterou jsem dostal, vytěžit co nejvíc,“ slibuje Vojtěch Husinecký.

Vojtěch Husinecký

Vojtěch Husinecký | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Tvořící se kádr Pirátů Chomutov

Brankáři: Martin Altrichter, Richard Běhula, Michael Petrásek, Pavel Jekel.

Obránci: Jakub Březák, Filip Eliáš, Radek Havel, Patrik Kadeřávek, Vít Seemann, Petr Ulrych, Jakub Váchal, Štěpán Němec, Vojtěch Husinecký.

Útočníci: Petr Eret, Jiří Fronk, Tomáš Guman, Tomáš Koblížek, František Mála, Jan Svoboda, Tadeáš Svoboda, Martin Tůma, Darek Hejcman.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz