Mladíci z Liberce, Hradce a Boleslavi vyhráli turnaj CCM World Invite

Foto: Archiv Czech North Hockey

12. srpna 2019, 17:50

Martin Voltr

Už v květnu jsme informovali o úspěchu mladých hokejistů pod hlavičkou projektu Czech North Hockey na turnaji ve Finsku. Nyní zazářili i na vrcholné akci ročníku, tedy mistrovství CCM World Invite ve Slovinsku. Češi získali v kategorii U11 zlaté a v kategorii U12 stříbrné medaile!

Dva české výběry byly znovu sestaveny z hokejistů trojice klubů – Liberce, Hradce Králové a Mladé Boleslavi –, doplnil je ještě jeden hráč Komety Brno.

Jednáctý ročník přehlídky světového hokeje pro mladíky ve věku od 11 do 14 let se konal od 30. července do 3. srpna ve slovinských městech Lublaň, Jesenice a Bled. Zastoupení na něm měly všechny špičkové hokejové země kromě Finska, ve čtyřech kategoriích se do něj zapojilo celkem 29 týmů.

Mladší z mužstev Czech North Hockey prošlo svým turnajem s naprostou dominancí a v sedmi utkáních nastřílelo 68 gólů. V cestě za zlatými medailemi zdolalo ruský výběr Sov Hockey, evropský Alpine Select, americký CCM Select s příměsí Kanaďanů, rakouský Klagenfurt, domácí Bled, švédský Tordön a ve finále slovenský Pro Team Select. Češi tak ukončili letitou dominanci Američanů.

I starší tým si poradil například se zámořskými rivaly, ale ve finále už narazil: Švédský celek, složený z hráčů řady severských klubů, mu oplatil porážku ze základní skupiny. Ačkoli v bitvě o zlato prohrával už 0:2, skóre otočil na 3:2.

Foto: Archiv Czech North Hockey

„Čeští hokejisté dominovali typickou hrou kolující jim v genech po generace – kombinací v rychlosti, technickými dovednostmi a kreativitou. Těmito schopnostmi náš nejúspěšnějších sport udivil svět mnohokrát. Zdá se, že pomyslné žezlo v kategorii 11 až 13 let přebírají švédští, čeští, ale i slovenští hokejisté,“ uvedl generální manažer projektu Miroslav Matějka.

„Jak už jsme z minulosti poznali, porážky amerických i ruských výběrů byly i tady mnohdy doprovázeny ne zrovna sportovními jevy jako nepodáním si rukou po zápase, neustálým vyvoláváním šarvátek, střetů a bitek po odpískání,“ informovali rovněž zástupci projektu Czech North Hockey.

Stříbrný tým vedli Vojtěch Fiala a Martin Škaloud, zlatý tým Lukáš Zörkler a Václav Pánek. Účast podpořila i trojice krajských úřadů a měst vyjma Hradce Králové, stejně tak i Český hokej a společnost Střída Sport.

Druhé české zastoupení na turnaji tvořil projekt Young Talents, jenž se také neztratil – v kategoriích U11 a U12 obsadil třetí místo, v kategorii U14 čtvrté.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz