Splněná povinnost mladíků. Red Bullu nasázeli 11 branek

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Na pátý pokus v sezoně konečně zapsali čeští hokejisté do 16 let první vítězství. Proti domácímu akademickému týmu Red Bull Salcburk splnili povinnost a soupeře smetli 11:1, v sobotu zkusí výsledek zopakovat.

HokejkaTV

Salcburk na turnaji nasazuje hráče ročníků 2004 i 2005 a jeho letošní tým není na mezinárodní scéně příliš konkurenceschopný. Bylo s podivem, že Slovákům – kteří předtím porazili Česko – podlehl jen o gól. Na závěr skupiny turnaje Wolfgang Rud Cup nebylo příliš co řešit.

O průběhu naprosto plnohodnotně vypovídají výsledky třetin – 5:0, 1:1 a 5:0.

„V první třetině jsme měli dobrý pohyb, hráči hráli to, co bychom si představovali. Co se týče zakládání útoků, vedení osobních soubojů a zrychlování hry, takhle bychom se chtěli prezentovat proti silným soupeřům,“ říká asistent trenéra Radek Philipp.

Rodeo v Salcburku! 182 trestných minut a řádění Žabky juniora »

Druhá třetina bohužel přinesla český výpadek a spoustu faulů. V oslabení musel tým zachraňovat brankář Jan Špunar, jenž inkasoval z řady velkých šancí pouze jeden gól.

„Některá vyloučení byla zbytečná, kluci si z toho musí vzít ponaučení do dalších zápasů. Rozbouralo nám to celou hru,“ dobře ví asistent, že něco podobného by silní soupeři neomylně trestali. „Díky obětavosti hráčů a gólmanovi, který měl ve druhé třetině spoustu těžkých zákroků a tým podržel, skončila třetina 1:1.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Mladíci se pak naštěstí zvedli a poslední část sehráli téměř exhibičně. Poměr střel 28:0 mluví za vše! „Byl to zase obraz první třetiny. Měli jsme pohyb, dávali si puky, tlačili se do zakončení. Obránci to nezpomalovali, naopak zrychlovali, měli i přesnou první přihrávku,“ chválí Philipp.

Skóre se zastavilo až na výsledku 11:1. Hattrick slavil Tomáš Trunda, dvě branky přidal Jakub Hujer, další pak Samuel Šmajda, Jiří Kulich, Adam Bareš, Dominik Rymon, Šimon Slavíček a jako jediný obránce Jan Hodinář.

„První a třetí třetina byly dobré, akorát druhou jsme vypustili. Neplnili jsme to, co jsme si řekli v kabině,“ soudí Adam Bareš, jenž se vrátil do hry po krátké pauze. „Se Slováky jsem nejdřív dostal do hlavy a potom mě ještě sekl. Motala se mi hlava, tak jsem druhý zápas odpočíval,“ líčí.

Snajpr Trunda si jasného vítězství cení. „Celkem se nám to vyvedlo, měli jsme i střeleckou. Jen druhou třetinu jsme trochu podcenili. Ale do třetí už jsme nastoupili dobře,“ říká. Na druhou stranu... Pro Čechy šlo skutečně o čirou povinnost. „Bylo to jednodušší. Je to velký rozdíl oproti Rusákům, kteří jsou rychlejší, silnější, všechno,“ povídá.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Nezbývá než doufat, že výkon ze čtyřiceti minut si hokejisté přenesou i do sobotní odvety. Ta startuje už v 10 hodin dopoledne a ve hře bude konečná třetí příčka.

Hlavně aby se Češi neuspokojili, což by bylo při naší povaze trochu typické... „Nesmí! Náš úkol je připravit kluky tak, aby k utkání nastoupili zodpovědně a zvládli jsme ho. Musí si být vědomi, že hrajou za národní tým a svým výkonem a připraveností si říkají o další nominace,“ nabádá Radek Philipp.

Úkol je jasný. „Chtěli bychom být zase na ledě dominantní, tlačit se do zakončení a mít celý zápas pod kontrolou šedesát minut. Nejenom čtyřicet. Určitě to nebude jednoduché, teď je na nastavení hlav kluků, aby k tomu přistoupili tak, že to nepůjde samo. Jak k tomu přistoupíme, tak se bude zápas vyvíjet,“ dodává asistent kouče Hakena.

Popravdě, kdyby mělo utkání dopadnout jinak než pohodlnou výhrou, byla by to proti takovému soupeři ostuda. „Nesmíme to podcenit, musíme pořád jít naplno,“ nabádá Trunda. „Musíme se dopře připravit, abychom makali celých šedesát minut,“ souhlasí Bareš.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

EC RED BULL SALCBURK – ČESKO 1:11 (0:5, 1:1, 0:5)

Branky a nahrávky: 39. Sumpf – 2. Hujer (Rymon), 8. Trunda (Jungwirth, Šiler), 9. Trunda (Brůna), 15. Šmajda (Hujer), 16. Kulich (Sapoušek), 29. Adam Bareš (Sapoušek), 43. Rymon (Hujer, Prčík), 50. Hujer (Prčík), 51. Trunda (Šapovaliv), 51. Slavíček (Trunda), 52. Hodinář (Prčík).
Rozhodčí: Walluschnig – Panholzer, Priller.
Vyloučení: 11:11.
Využití: 0:4.
Střely na branku: 26:57 (8:18, 18:11, 0:28).
EC Red Bull Salzburg: Pfarrmeier – Weber, Kottstorfer, Marusch, Gangl, Bosecker, Kauhanen, Gruber – Nieleck, Purdeller, Cernik – Ruckdashel, Auer, Koller – Krening, Gschliesser, Burgelt – Sumpf, Wurzer, Stiegler.
Česko: Špunar – Hrdlička, Brůna, F. Němec, Prčík, Kareš, Tůma, Hodinář – Slavíček, Šapovaliv, Trunda – Šiler, Hrabík, Adam Bareš – Jungwirth, Hujer, Rymon – R. Němec, Kulich, Šmajda – Sapoušek. Trenéři: Haken, Lobo a Philipp.

Slovensko – Rusko 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Chvorov (Trikozov), 21. Gazizov (Perevalov), 22. Malov (Trikozov, Perfilev), 23. Safin, 32. Grigorev (Kudrjavcev, Gazizov).

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 3 3 0 0 0 28:3 9
2. Slovensko 3 2 0 0 1 7:8 6
3. Česko 3 1 0 0 2 13:11 3
4. Salcburk 3 0 0 0 3 5:31 0

Poslední den Wolfgang Rud Cupu v Salcburku

Sobota 31. srpna:
10:00 utkání o 3. místo Česko – EC Red Bull Salcburk
13:00 finále Rusko – Slovensko

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz