Regionální trenéři

Pro zlepšování kvality sportovního programu ve všech městech s oddíly hokejové mládeže působí v každé oblasti České republiky skupina regionálních trenérů (RT), kteří periodicky navštěvují všechny kluby se zaměřením na nejmladší věkové kategorie – především na nábory, přípravky a mladší žáky.

 

Poskytují trenérům jednotlivých oddílů servis, zpětnou vazbu a metodickou podporu. Distribuují nové metodické materiály a poznatky, především prostřednictvím trenérské aplikace Coach Manageru. Pořádají mini-semináře, vedou diskuze s místními trenéry v duchu „Trenéři pomáhají trenérům“. Jde především o zkvalitnění komunikace mezi RT a klubem, ale i pomoc při navazování užších kontaktů, výměny informací s ostatními trenéry klubů v regionu.

 

RT se po dohodě s místním trenérem aktivně zapojují do tréninkového procesu na ledě i mimo led, vedou tréninky, popřípadě předvádí některá cvičení, například ukázky rozvoje specifických dovedností a nebo různých her. Ukazují, jak správně vést trénink, jak minimalizovat prostoje a dosáhnout maximální efektivity při zapojení hráče do činností (skupinové tréninky, detail). Věnují pozornost tomu, aby v každém tréninku byla obsažena hra a soutěže (minimálně 50 % celkového času).

 

RT prosazují program dlouhodobého rozvoje hráče, v rozhovorech s trenéry upozorňují na nebezpečí akcelerace, rané specializace, jednostranného zatěžování a návodného tréninku a koučování. Naopak akcentují, že je je nutné dbát na pestrost tréninku, co nejčastější zařazování spontánních aktivit, dalších sportovních her a zábavných cvičení před tréninkem nebo po něm. Trenéři musí pěstovat a podporovat vášeň a nadšení mladého hráče pro sport. Nechat hráče hrát, tvořit, projevovat emoce i dělat chyby.

 

Regionální trenéři mají rovněž za úkol organizovat tzv. multisportovní turnaje, kde kromě minihokeje či hokeje mladí hokejisté soutěží především ve sportovních hrách (mini-fotbal, mini-basketbal apod.), ale i v dalších sportech, dle možností a nápadů pořadatele (lyžování, plavání, dovednostní soutěže apod.).

 

RT budou mít v náplni práce v nadcházející sezoně i organizaci semináře pro rodiče v klubu, popř. společně v regionu. Hlavním zaměřením budou témata k problematice akcelerace, rané specializace, zdravého životního stylu mladého sportovce včetně správných výživových návyků. Speciální pozornost bude věnována potřebě dalšího sportovního vyžití mimo klub a spontánním aktivitám.

 

Články:

Všechny články »

 

Organizační struktura

 

Lukáš Jankovič – manažer sportovního oddělení – koordinátor regionálních trenérů a trenérů žáků
tel. 728 141 529, fax 211 158 011, e-mail lukas.jankovic@czehockey.cz

 

Zdeněk Vojta – metodik regionálních trenérů
tel. 777 170 028, e-mail vojta@czehockey.cz

 

Regionální trenér: Bořek Hanzlík
tel. 603 822 473, e-mail hanzlik@czehockey.cz
Regionální trenér: Jakub Kaprál
tel. 723 326 764, kapral@czehockey.cz
Regionální trenér: David Štětina
tel. 721 019 605, e-mail stetina@hcsparta.cz
Regionální trenér: Robert Kaše
tel. 731 510 412, e-mail KaseRobert@seznam.cz
Regionální trenér: Ctibor Jech ml.
tel. 724 525 584, e-mail jechctibor@hcbilitygri.cz
Regionální trenér: Petr Beránek
tel. 731 465 554, e-mail beranek@czehockey.cz
Regionální trenér: Aleš Dvořák
tel. 607 807 887, e-mail kuki10@mail.com
Regionální trenér: Stanislav Sztefek
tel. 775 731 775, e-mail stansztefek@seznam.cz
Regionální trenér: Oldřich Kališ
tel. 604 571 493, e-mail oldrichkalis@seznam.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz