MS v inline hokeji: Ženský tým má stříbro! Junioři skončili pátí

Foto: World Skate / Strazzabosco Roberta a Max Pattis

22. července 2018, 9:55

Vít Trubička

Turnaj v italském Asiagu dospěl do svého finiše. Na české juniorské reprezentanty čekal boj o páté místo proti Kanadě, ženský tým sehrál finálový souboj s USA. Oba celky si vedly velice úspěšně, juniorům se povedlo páté místo vybojovat, ženy bohužel velmi těsně na zlato nedosáhly.

Nový fanshop

Junioři v přestřelce zdolali Kanadu

Zprvu celkem jednoznačné utkání dokázala Kanada během druhé půle výrazně zdramatizovat. Po prvním poločase vedli Češi už 3:0, ale kanadský tým manko stahoval. Na každou gólovou trefu „javorových listů“ však čeští hráči dokázali vždy precizně odvětit, čímž po celou dobu zápasu drželi vedení. Velký podíl na výhře má obránce Filip Novák, který dokázal vsítit hattrick.

„Utkání bylo vyrovnané. Vstoupili jsme do něj dobře. Chtěli jsme od začátku makat a urvat alespoň páté místo, což se naštěstí podařilo. Převládá ale smutek. Do Asiaga jsme jeli pro medaili. Když nevyšlo semifinále, jsme rádi, že jsme odmakali dva následné zápasy a vybojovali aspoň páté místo,“ říká trenér českého týmu Pavel Würtherle. „Trefovali jsme víc bránu, což se nám do zápasu se Švýcarskem tolik nedařilo,“ vysvětluje Matěj Poul.

Kanada – Česko 3:5

Branky a nahrávky: 23. Gerth (Buehlow), 32. Abbamont (Pecchia), 35. Abbamont (Pecchia) – 9. Novák (Jindra), 11. Göndör (Hotěk), 19. Šmíd (Vranec), 35. Novák (Kvapil), 40. Novák.
Vyloučení: 2:0. 
Využití: 0:1. 
V oslabení: 1:0

Kanada: Hartwell – Magee, Gombas, Foster, Hardy, Pecchia, Buehlow – Wolfe, Pratt, Rebagliali, Visser, Abbamont, Gerth, Tilley, Peralta.
Česko: Huf (21. Altrichter) – Kvapil, Jindra, Turek, Novák – Vranec, Marek, Göndor, Hotěk – Šmíd, Svoboda, Šmahel, Poul.

Ženské finále? Drama do úplného konce

Povedené bylo představení ženského reprezentačního výběru ve finálovém utkání. Přestože se Američankám povedlo jako prvním urvat vedení, díky dvěma trefám Kristýny Kaltounkové ale dokázaly české hráčky otočit vývoj utkání ve svůj průběh. V závěru ovšem Američanky definitivně převzaly vítězství. Češky v závěru tlačily své soupeřky, narážely však na americkou gólmanku. Dosud naprosto suverénnímu českému týmu tak jen o malý chloupek uniklo celkové vítězství. Díky předvedené hře a práci během finálového zápasu i během celého mistrovství ale mohou být Češky na celkové umístění pyšné.

„Měli jsme hodně šancí, chyběla nám ale síla a pohoda v zakončení. Někde se tentokrát vybralo to štěstíčko. Amerika je tým do play off, kde se dokáže vyburcovat. Kdyby nám to tam jednou či dvakrát spadlo, ani by si nečuchly,“ popisuje český kouč Mikael Pančák. „S Mlýnkem (Natálií Mlýnkovou) jsme přijely až na druhý zápas. Prošly jsme přes skupinu, čtvrtfinále a semifinále, bohužel to nyní nevyšlo. Do prvního utkání šly Američanky poněkud ustrašeně, ale každý zápas je jiný. Říkaly jsme si, že si jdeme pro zlato a asi nás rozhodily všechny tři branky. To k tomu ale patří. Nemůžeme sem jít s tím, že to máme v kapse,“ uvědomuje si dvougólová střelkyně Kristýna Kaltounková.

USA – Česko 3:2

Branky a nahrávky: 5. Loyathová (Curtisová), 23. Bryantová (Nicholsonová), 32. Poguová – 13. Kaltounková (Pipková), 17. Kaltounková (Kovářová).
Vyloučení: 2:0.
Využití: 0:0.

USA: Rackleffová – Gianninová, Furiaová – Fryová, McGovernová, Bryantová, Nicholsonová, Curtisová, Poguová, Eraová, Loyathová.
Česko: Škodová – Jančová, Mrázová, Čajanová, Mlýnková – Flachsová, Kovářová, Vanišová, Kaltounková – Němcová, Pipková, Jůzková, Vonková

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz