Mueller za hattrick dostal kšiltovku: Dobrý týmový výkon. Lantošiho mrzely hlouposti

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Oba nedělní soupeři za sebou měli porážky v úvodním kole nového ročníku Tipsport extraligy. Zatímco Vítkovice doma vysoko podlehly Karlovým Varům, tak Mladá Boleslav v derby jen těsně nestačila na domácí Liberec.

„Byl to těžký zápas, věděli jsme to,“ začal hodnocení duelu vítkovický kanonýr Peter Mueller. „Věděli jsme, že hrát proti Boleslavi bude velmi náročné. Měli jsme za sebou nepovedený zápas s Vary a také dalekou cestu autobusem, ale jsem rád, že jsme to zvládli,“ nechal se po zápase slyšet.

„Páteční zápas jsme si rozebrali na videu, Karlovy Vary byly lepší. V tomto zápase jsme se ale vyvarovali chyb a jsme velmi rádi, že jsme zápas s Boleslaví zvládli,“ vrací se Mueller ještě k pátečnímu duelu. 

Páteční nelichotivá porážka pro tým rozhodně nebyla dobrou vizitkou. Navíc před domácími fanoušky. O to víc si Ridera chtěla spravit chuť hned v následujícím duelu. „Boleslav hrála velmi houževnatě, obrovský respekt vůči nim. Tlačili až do konce a měli šanci s námi uhrát remízu,“ uznává kvalitu domácího mančaftu.

Právě Mueller se v duelu blýskl hattrickem. A vždy mu vyšly závěry třetin: v první a ve druhé části skóroval v přesilovce, ve třetí pak pečetil výsledek gólem do prázdné branky. Byly přesilovky právě tím hlavním rozdílovým prvkem nedělního duelu?

„Tlačili až do konce a měli šanci s námi uhrát remízu.“

„Je to jen část naší hry, ale z naší strany za tím stál především dobrý týmový výkon,“ uzavírá spokojeně s úsměvem na rtech. Do Mladé Boleslavi v neděli přicestoval i slušný venkovní výjezd fanoušků Ridery, kteří vytáhlého Američana neváhali po zápase vyvolávat na děkovačku. Dokonce od fanoušků obdržel i kšiltovku.

Róbert Lantoši oproti tomu spokojený nebyl, přesto se snažil hledat na hře svého týmu co nejvíce pozitivních věcí, na kterých se dá stavět.

„Z naší strany to byly hloupé útočné fauly, které Vítkovice velmi dobře potrestaly. Celý zápas jsme pak už museli jen dotahovat a nakonec se nám to nepodařilo,“ hodnotí utkání slovenský útočník v mladoboleslavských barvách.

„Prohry nás určitě mrzí. Ani v jednom z duelu jsme nebyli horším týmem a byli jsme dobrým soupeřem. Jen děláme hlouposti, které nás stojí zápas. Toho se musíme vyvarovat a nesmí se nám to stávat, navíc na domácí půdě,“ ví bodově nejúspěšnější hráč Bruslařů v loňské sezoně.

„Ani v jednom z duelu jsme nebyli horším týmem a byli jsme dobrým soupeřem.“

Co pozitivního tedy hledat na hře Bruslařů? Určitě využité přesilovky. V nich se boleslavští v předešlé sezoně trápili, ale nyní během dvou zápasů využili Středočeši hned tři z osmi.

„Jsme rádi, že alespoň přesilovka nám funguje a věříme, že přijdou zápasy, kdy právě přesilovky budou rozhodovat. A já pevně věřím, že pak se nám to bude hodit,“ přeje si sympatický útočník s šestnáctkou na dresu. 

Extraligové tempo nové sezony ale běží dál, v dalším kole se Mladá Boleslav v pátek představí na ledě Hradce Králové, Vítkovice přivítají doma Kladno.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz