Mušketýr Claireaux se stěhuje. Po odchodu ze Zlína nadále zůstává v TELH

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Naznačili jsme to už v koncem března, teď je přesun francouzského mušketýra v rámci TELH potvrzen. Valentin Claireaux ukončil angažmá ve Zlíně, jeho novým působištěm budou Pardubice. Představitelé Dynama potvrdili dohodu se zkušeným bojovníkem na svém webu.

partneři českého hokeje

Východočeši dosud informovali o prodloužení spolupráce s beky Jurajem Mikušem, Stěpanem Zacharčukem nebo Rhettem Hollandem, jasné je také to, že pokračuje slovenský útočník Matej Paulovič. Teď Dynamo hlásí posilu do ofenzivy, Valentin Claireaux naváže na dřívější působení krajanů Jordanna Perreta či Sachy Treilleho a také oblékne pardubický dres.

„Valentin nás zaujal svými výkony v loňské sezóně. Je to výborný bruslař s ofenzívním pojetím hry. Proto jsme rádi, že se Valentin rozhodl pro spolupráci s naším klubem. Věříme, že jeho herní potenciál u nás ještě poroste," uvedl na klubových stránkách člen představenstva Dušan Salfický.

Foto: Roman Turovský, hokejkv.cz

Devětadvacetiletý rodák ze Saint-Pierre-et-Miquelon se do tuzemské nejvyšší soutěže poprvé vydal loni na podzim. Tehdy posílil Zlín a Beranům hodně pomohl. Claireaux sehrál za tým z Baťova města 40 utkání základní části, vstřelil 11 branek a přidal 19 nahrávek.

Ačkoli měli ve Zlíně zájem o další spolupráci, někdejší hokejista finských týmů Lukko Rauma nabo Sport Vaasa dal přednost nabídce z Pardubic. „Jsem šťastný, že jsem se domluvil na příští sezonu s Dynamem. Nemůžu se dočkat, až vyjedu na led,“ řekl klubovým stránkám.

Vedení Dynama nadále pracuje na posílení kádru. Klub má zájem na příchodu obránce Jakuba Nakládala a jedná o dalším pokračování s Robertem Kousalem. Ve hře je údajně zkušený zadák Tomáš Linhart, vyloučen by možná nemusel být ani návrat Tomáše Zohorny z ruské KHL, i když o útočníka Chabarovsku je nadále zájem v zahraničí.

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz