Nečekaná zpráva z Hradce! Mladík Váňa ukončil kariéru

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Hodně smolný osud potkal na zkoušce v Hradci Králové exjihlavského Davida Váňu. Jak až nyní vyplulo na povrch, jednadvacetiletý obránce kvůli zdravotním problémům ukončil kariéru. Co se stalo?

Den s týmem HC Slovan Ústí nad Labem

Mladý zadák po loňské sezoně v Jihlavě skončil, zápasovou přípravu pak začal na extraligové zkoušce pod Bílou věží. Váňa ale stihl naskočit jen do utkání Mountfield Cupu proti Spartaku Moskva a Slovanu Bratislava.

„Ve druhém zápase byl zraněn, utrpěl otřes mozku. To si vyžádalo několikatýdenní léčení a v té době se sám rozhodl, že ukončí hráčskou kariéru, protože se mu to zranění stalo poněkolikáté,“ vysvětluje hradecký generální manažer Aleš Kmoníček.

„Uvažoval o tom už i před tím, než sem šel na try-out. Vím, že teď se v Jihlavě domluvili na tom, že skončí, a hokej už nehraje,“ doplňuje.

Navenek se přitom o Váňových problémech nevědělo a do přípravy naskočil bez omezení. „Když sem přišel, byl normálně v pořádku. Trénoval na sto procent a nastoupil do zápasů. Byla to ale smolná náhoda,“ mrzí Kmoníčka.

Perspektivní zadák odehrál za A-tým mateřské Dukly dvě sezony: Tu první v Tipsport extralize, nekompletní druhou pak v Chance lize. Celkem nastoupil k 87 zápasům s bilancí dvou gólů a pěti nahrávek, jinde než doma se ukázal jen krátce ve Žďáru nad Sázavou. Na kontě má i sedm startů za reprezentaci do 19 let.

„Osobně si myslím, že tady máme osm kvalitnějších beků a stejně bychom ho asi neprodloužili. Ale je to škoda,“ dodává Kmoníček na adresu mladíčka, který uzavřel kariéru v pouhých jednadvaceti letech.

Foto: hcdukla.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz