Nejsme žádní bozi, směje se Kovář. Udělá z Gulaše krále střelců?

Foto: hcskoda.cz

22. února 2019, 21:34

Václav Jáchim

Kdepak, kanonádou proti Zlínu to nekončí! Plzeňská letka řádí dál, poznali to i Bruslaři z Mladé Boleslavi. Výhře Západočechů znovu veleli Milan Gulaš a Jan Kovář, který zaznamenal tři asistence a už je šestým nejlepším nahrávačem TELH. Tenhle fakt ho ale příliš nevzrušuje. „Chci pomoci Milanovi, aby vyhrál bodování a nejlepšího střelce," hlásí Kovář.

Na ledě ho znovu byla radost sledovat. Hlava neustále nahoře, žádné zbytečné pohyby. Chytrost, předvídavost, šikovnost. Tenhle bourák je jinde. Válí jako z partesu. Pro Plzeň senzační posila táhne tým produktivitou i nadhledem.

Co jsem viděl otatní zápasy, Kovář s Gulašem jsou momentálně nejlepšími útočníky soutěže," vysekne poklonu Martin Straka, vůči svým ovečkám jinak přísný a kritický majitel. Odchovanec píseckého hokeje ale zůstává na zemi. To hlavní přijde, všichni to víme," říká Kovář směrem k play off.

Máte za sebou další povedený zápas. Velká spokojenost s výkonem?
V první třetině to nebylo úplně ono. Myslím si, že jsme byli hodně šťastní, když jsme odcházeli do kabin za stavu 1:1. Protože Boleslav byla lepší a k ničemu nás moc nepustila. O přestávce jsme si něco řekli, výkon se zvedl. Myslím, že pak už to bylo vidět.

Po středeční kanonádě proti Zlínu se čekalo, jestli znovu budete trhat střelecké rekordy. Je těžké se s tím vyrovnat?
Nevím. Ať si každý čeká, co chce (usměje se). Jenom chceme hrát svůj hokej. Víme, co musíme dělat, abychom byli úspěšní. Snažíme se pracovat pořád stejně.

Milanovi Gulašovi jste nahrál na 28. gól sezony, tolik jich v základní části nikdy nedal. Očekáváte z jeho strany nějakou prémii jako poděkování?
To si snad nemůže počítat, že to byl gól (směje se). Né, je skvělý, že ty góly takhle dává. A to mu ještě jeden chybí z utkání s Hradcem. Tehdy si to Zámorský srazil, myslím, že to byl Guliho gól. Mohl mít ještě o jeden víc.

Foto: hcverva.cz

Proti Zlínu jste si připsal čtyři asistence, v Mladé Boleslavi další tři. Zaútočíte na trofej pro nejlepšího nahrávače, ačkoli jste polovinu sezony v soutěži nehrál?
Já se hlavně koukám na Milana. Chtěl bych mu pomoci, aby vyhrál bodování a nejlepšího střelce. Když už jsme v tom spolu, tak bych byl rád, aby to dotáhl.

Takže nesledujete, kolik asistencí vám chybí na zatím vedoucího Petra Holíka?
Kolik? Devět? To je dost. Pro mě asi nereálné.

Na ledě se občas zdá, že vám nahrávka Gulašovi udělá větší radost, než kdybyste sám skóroval.
No, já nikdy moc nestřílel. Vždycky se snažím spíš nahrávat. Jsem rád, že to Milanovi teďka padá. Doufám, že v tom budeme pokračovat.

Oba se hokejem bavíte. Vzpomenete si, kdy jste v kariéře prožíval podobné období?
Každý má v sezoně nějaké pády a pak zase povedené série. Vždycky to tak je. Já jsem rád, že teď jsme na té vlně, snad ji udržíme co nejdéle. Dobře víme, že to hlavní přijde v play off.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Dá se srovnat souhra s Gulašem s tím, jak jste si v Magnitogorsku rozuměl s Mozjakinem a Zaripovem?
Asi jo. Je to sice v jiných podmínkách, i liga je jiná. Ale porovnat se to trošku dá. V lajně máme každý svůj úkol, jsme rádi, že i mladý Pourák (Jakub Pour) se do toho dobře zapojuje. Šel nahoru, doufám, že v tom bude pokračovat. Že bude také dávat góly.

Tipsport extraliga je pověstná vyrovnaností. Nepřekvapuje vás, jak jste s Milanem Gulašem aktuálně odskočení? Jakým způsobem dominujete?
Určitě ne. Každý tým má své lídry. Záleží, jak to každý z nás naplňuje. My víme, jakou máme roli. Za co jsme odpovědní.

V Plzni jste teď největší hokejové hvězdy. Je to na ulicích poznat? Vnímáte větší zájem fanoušků?
Né, určitě ne. Žádní bozi nejsme. Hokej je týmový sport, my jsme tady od toho, abychom týmu pomáhali vyhrávat zápasy.

Myslíte spíš na play off, nebo je pro vás velkou motivací i Prezidentský pohár?
Nevidím důvod, proč se o ten pohár nepokusit. Chceme vyhrávat každý zápas. Záleží, jak se nám to bude dařit. Jestli budeme vyhrávat, jak bude hrát Liberec. Kdyby se nám to povedlo, budeme samozřejmě moc rádi.

A titul? To je určitě velký sen.
To je jasný! Už když jsem se vracel do Plzně, s Martinem Strakou jsme se bavili, jaký máme cíl. Do čeho bychom chtěli jít. Ale ještě máme nějaké zápasy do konce základní části, play off je pořád docela daleko. Zatím o tom nemá cenu mluvit.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz