Někdejší útočník Pardubic se po parádní sezoně v Polsku stěhuje

Foto: Slawomir Bomba, hokej.zaglebie.eu

13. července 10:45

Adam Bagar

Útočník Filip Stoklasa přidá u našich polských sousedů už sedmou sezonu. Po bodově parádním ročníku mění Sosnowiec za Katowice, které o jeho přesunu informovaly na svých webových stránkách.

President Cup 2020

29letý hokejista se v uplynulé sezoně polské nejvyšší soutěže zaskvěl 49 body ve 46 zápasech, Zaglebie pomohl 25 góly a 24 asistencemi a zaznamenal bodově nejlepší rok v kariéře. Teď po produktivním útočníkovi sáhly konkurenční Katowice.

„Filip byl jedním z nejproduktivnějších hráčů poslední sezony, proto jsme rádi, že posílí naši ofenzivu. V polské lize hraje už několik let, doufáme tak, že změna prostředí pro něj nebude problém,“ říká sportovní ředitel klubu Roch Boglowski.

Stoklasa má za sebou u našich sousedů už šest sezon, zahrál si také za Jastrzebie či Krakow. Celkem v tamní lize odehrál 209 utkání s bilancí 92 branek a 90 nahrávek, o patro níž na startu svého putování po Polsku přidal 14 startů s bilancí 9+9.

Bývalý mládežnický reprezentant hokejově vyrůstal v Pardubicích, kde sehrál i tři extraligové zápasy. V první lize za 147 duelů nasbíral 45 bodů (20+25), hrál za Chrudim, Šumperk, Přerov, Jihlavu a Litoměřice. Ve druhé pak hájil barvy Chotěboře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz