Nemastné, neslané. Báli jsme se hrát, ví Bednář. Velí zvýšit agresivitu

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

7. dubna 2017, 9:44

Adam Bagar

Po vydřené výhře na brněnském ledě se hradečtí hokejisté za nerozhodného stavu 2:2 zase přesunuli pod Bílou věž, kde mohli před vlastními fanoušky urvat mečbol. Nestalo se tak, liché partie v téhle sérii zkrátka patří Kometě, která je po vítězství 3:1 krok od postupu do finále. Naopak Mountfield dělí jediná prohra od konce sezony. "Musíme si nyní odpočinout a v sobotu podat úplně jiný výkon," velí hradecký kapitán Jaroslav Bednář před sobotní bitvou číslo šest.

Čtvrtý semifinálový duel na brněnském ledě neskutečně odmakali a odměnou jim byl vydřený triumf 1:0 v nájezdech, před svými fanoušky ale na výkon nenavázali a zaslouženě padli. "Něco jsme si řekli, ale bylo to takové nemastné, neslané. Přišlo mi, jako bychom se báli hrát. Výkon nebyl určitě takový jako v předchozím utkání v Brně, tam k tomu musíme přistoupit jinak," velí čtyřicetiletý Jaroslav Bednář.

Ten nemohl být spokojený hlavně s prostředním dějstvím. A střely 8:18 jsou jasným důkazem. "Druhá třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá. Tam jsme úplně odešli, vůbec jsme nehráli ten play off hokej. Úplně nám odešla hokejovost, nešly nohy, báli jsme se hrát s pukem. Vypadli jsme tam z role a přestali hrát," kroutí hlavou hradecký kapitán. "Musíme na to rychle zapomenout a hrát v sobotu," zdůrazňuje.

Mountfield srazily dvě přesné trefy obránce Jakuba Krejčíka, který sehrál fantastický zápas. "Mají hrozně moc šikovné obránce. Dokáží si od hráče jedním krokem odstoupit a prostřelit to. Je to o tom blokování střel, kterých mají hrozně moc. Ale zase všechno nejde zblokovat tak, jako se nám to dařilo ve čtvrtém zápase. Nelze spoléhat na to, že se všechno pochytá. Ale musíme je nechat střílet co nejmíň," velí Bednář.

Skvělé výkony znovu podali oba gólmani. Na jedné straně Patrik Rybár, na druhé Marek Čiliak. Tomu dali Východočeši pouhý jeden gól za tři poslední zápasy, jeho neprůstřelnost zastavil až na necelých 162 minutách Tomáš Knotek. "Na rovinu si můžeme říct, že jsme těch šancí teď moc neměli. Není to ani tak zásluha jejich gólmana, ale celého týmu. Ten hraje výborně, dobře brání a my se nemůžeme prosadit."

Mountfield je po porážce 1:3 krok od vyřazení, v sobotní bitvě na brněnském ledě zkrátka musí vyhrát, aby ještě sérii vrátil zpátky na východ Čech. "Věděli jsme, že mají až abnormálně kvalitní hráče, skvělý mančaft, ale když po nich jdeme agresivně, tak se proti nim dá hrát. Ukázalo se to i ve čtvrtém střetnutí. Bohužel právě agresivita nám ve čtvrtek doma chyběla," přiznává Bednář. Vydře Hradec sedmé utkání?

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz