Nová jihlavská aréna? Pro 5 600 diváků a běžecký ovál na střeše

Foto: jihlava.cz

Jihlavská radnice představila vítězný návrh na podobu Horácké multifunkční arény. Stavba by měla začít na podzim 2021 a náklady se odhadují na 750 milionů korun.

HokejkaTV

Aréna bude stát na stejném místě, kde hraje Dukla svoje zápasy nyní. Sloužit bude i kulturním účelům a kapacita hlediště počítá s 5 600 diváky.

„Pokud vše dobře půjde, pak by nová hala měla začít sloužit na podzim roku 2023, tedy pro lední hokej v sezoně 2023/2024," uvedl pro web jihlavskadrbna.cz radní David Beke. Mezitím by musela hrát Dukla v azylu.

Foto: jihlava.cz

„Arénu koncipujeme tak, že hlediště pojme 5 600 diváků, kteří budou tvořit jeden obrovský kotel. Tribuny totiž lemují po 360 stupních hrací plochu,“ říká na stránkách jihlava.cz spoluautor projektu Ondřej Chybík.

Foto: jihlava.cz

Foto: jihlava.cz

Součástí arény mají být i restaurace, obchody, tělocvična a zajímavostí je běžecký ovál na střeše.

Foto: jihlava.cz

„Nutno říct, že vítězný návrh není na sto procent finálním řešením. Pokud se s vítězem soutěže domluvíme na spolupráci, bude následovat dopracování studie, která může doznat dílčích změn. A to jak na základě doporučení poroty či města, tak na základě požadavků samotných uživatelů,“ upřesnil radní Beke.

Foto: jihlava.cz

Foto: jihlava.cz

Jihlavská radnice navíc pro klub shání majitele. „Chceme, aby do klubu majetkově vstoupil nějaký silný partner, který městu pomůže se o značku Dukly starat," cituje primátorku Karolínu Koubovou web Jihlavské drbny.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz