Novinky u Orlů: Brankář Groh má nového parťáka, Beránek zůstává

Foto: hcorli.cz

Znojmo pokračuje ve skladbě kádru na novou sezonu. V klubu zůstává útočník Petr Beránek, Dominiku Grohovi bude nově krýt záda mladý brankář Jan Pechek. Klub o tom informoval na svých webových stránkách.

Chance liga na Hokejka TV

Petr Beránek má před sebou už čtvrtou sezonu ve znojemském dresu. Barvy Orlů poprvé hájil po návratu z kanadské juniorské OHL v letech 2012 až 2014. Pak si zahrál extraligu za Hradec Králové, o patro níž za Litoměřice, Slavii Praha, Havířov a Vsetín či na Slovensku za Žilinu.

Po bodově zdařilém ročníku u našich sousedů se loni vrátil na jih Moravy a stal se stabilním pilířem znojemského týmu. V základní části bývalý mládežnický reprezentant zapsal 20 bodů, ve 36 zápasech zaznamenal rovných 20 bodů za šest branek a 14 nahrávek.

„U Petra nebylo moc co řešit, zná prostředí i klub. My víme, co od něj můžeme čekat, a jsme velmi rádi, že ve Znojmě zůstává i pro příští ročník. Je to šikovný hráč s dobrým zakončením, který na ledě nic nevzdá,“ hlásí sportovní manažer a trenér Miroslav Fryčer.

„Dominik pro nás bude jasná jednička, ale Honza je mladý kluk a bude připravený zaskočit, pokud by se nedejbože něco stalo. Role máme rozdělené, takhle s tím kluci počítají.“

Třináctým jménem na soupisce Orlů je brankář Jan Pechek, který už znojemské prostředí zná. V sezoně 2017/18 působil u týmu jako trojka za Markem Schwarzem a Tomášem Halászem. V EBEL tehdy naskočil k jedinému utkání, na ledě Lince odchytal 27 minut.

Po štacích v polském Janowě a francouzském Amnéville se vrací. „Dominik pro nás bude jasná jednička, ale Honza je mladý kluk a bude připravený zaskočit, pokud by se nedejbože něco stalo. Role máme rozdělené, takhle s tím kluci počítají,“ prozrazuje na závěr Fryčer.

Aktuální kádr Orlů Znojmo 2020/21

Brankáři:
Dominik Groh, Jan Pechek.

Obránci:
Roman Čermák, Adam Sedlák, Jakub Stehlík, Dominik Tejnor.

Útočníci:
Petr Beránek, Adam Havlík, Radim Matuš, Vojtěch Němec, Vladimír Oščádal, Martin Podešva, Tomáš Svoboda.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz