Novinky v Dynamu: Tomášek se loučí, přijde Hemský?

Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

Pardubice přicházejí o Davida Tomáška – reprezentační útočník odchází do zahraničí. Generální manažer Dušan Salfický to oznámil v rozhovoru na klubovém Facebooku, kam mu posílali otázky fanoušci. Na co dalšího se ptali?

Nový fanshop

» Celý videorozhovor s Dušanem Salfickým najdete na klubovém Facebooku Dynama.

Na náhradu za odcházejícího Davida Tomáška...
Dušan Salfický: „Bude se shánět těžko. Samozřejmě mě mrzí, že David odchází do zahraničí. Nicméně: věděl jsem to delší dobu. Je těžké najít v dnešní době kvalitního centra, takže tento rébus řešíme s trenéry každý den. Musíme si s tím poradit."

Na možný návrat Aleše Hemského z NHL...
Dušan Salfický: „To je těžká otázka pro mě a možná ještě těžší pro Aleše. Během sezony i během té předešlé měl zdravotní problémy. Psali jsme si. Uvidíme, kam budou směřovat jeho další kroky. Jestli vůbec budou v bruslích..."

Na případné posílení o odchovance Tomáše Linharta a Daniela Rákose...
Dušan Salfický: „Oběma hráčům v Třinci končí smlouvy. Je to otázka dalšího jednání – teď hrají finále."

Na možný příchod mladíka Vojtěcha Budíka ze zámoří...
Dušan Salfický: „Zatím nemá smlouvu v NHL. Pokud ji s Buffalem nepodepíše, budu rád, pokud by se vrátil. Bylo by to jméno, které by omladilo naši obranu a mohlo u nás vyskočit."

Na setrvání Tomáše Rolinka a Petra Sýkory...
Dušan Salfický: „S oběma jednáme. S Tomášem jsme blízko dohodě, na 99 procent u nás bude pokračovat. S Petrem jednání pokračují."

Na pokračování veterána Petra Čáslavy...
Dušan Salfický: „Petr projevil zájem pokračovat. Po dohodě s trenéry jsme se dohodli, že mu nabídnu smlouvu a pro příští sezonu tedy zůstane v hráčském kádru."

Na klíčového obránce Marka Trončinského...
Dušan Salfický: „Má na stole přípravený kontrakt. Pokud ho neosloví nějaká nabídka ze zahraničí, měl by působit u nás."

Na zadáka Josefa Hrabala...
Dušan Salfický: „Pepa má u nás podepsanou dvouletou smlouvu. Ale s tím, že kdyby během května dostal nabídku ze zahraničí, má svolení odejít. Pokud ne, měl by u nás působit."

Na útočníka Matěje Berana...
Dušan Salfický: „U Matěje je to padesát na padesát."

Na případnou zvučnou posilu...
Dušan Salfický: „Nevím, co to je zvučná posila... Třeba reprezentanta v hledáčku nemáme. Stavíme kádr takový, na který máme peníze. Spíš se budeme ubírat cestou mladšího kádru."

Na brankáře Martina Růžičku...
Dušan Salfický: „Když to mám v tento moment okomentovat, tak řeknu, že s Martinem smlouvu nepodepíšeme a má možnost najít si angažmá jinde. Ale ta situace se může změnit."

Nebo na ruského útočníka Vladislava Bojka...
Dušan Salfický: „Nejspíš nebude pokračovat. Zhodnotili jsme si, že cizinec ve čtvrté lajně postrádá smysl. Tyhle pozice bych chtěl dávat klukům od nás."

David Tomášek končí v Dynamu. Po 54 zápasech uplynulé sezony měl bilanci 13+17.

David Tomášek končí v Dynamu. Po 54 zápasech uplynulé sezony měl bilanci 13+17. | Foto: Jan Jedlička, hcdynamo.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz