Novinky z KHL: Podolsk chce škrtat platy, Riga mlčí. Traktor se bojí karantény

Foto: hcvityaz.ru

9. července 21:04

Václav Jáchim

Ruské kluby se zvolna chystají na start společné přípravy, některé ale řeší poměrně závažné problémy. Viťaz Podolsk údajně hodlá škrtat základní platy hráčů, lotyšská Riga stále nemá trenéry ani hráčský kádr. A Traktor Čeljabinsk s ohledem na koronavirus zrušil plánovaný kemp v Bělorusku.

partneři českého hokeje

Před několika dny dorazily z velké východní země spekulace, že Viťaz Podolsk má výrazné finanční potíže a dokonce je prý ohrožena jeho další účast v Kontinentální lize. Tak zlé to patrně nebude, nicméně klub musí šetřit – a to především v oblasti mezd hokejistů.

Jak uvedl magazín "Hokej bez diváků",  vedení klubu se chystá škrtat základní platy hráčů. Ti, kteří měsíčně pobírají víc než 20 miliónů rublů, mají přijít o 20 procent mzdy. Podle uvedeného zdroje se to bude zřejmě týkat Jakuba Jeřábka (na snímku) a všech krajánků, uskrovnit se budou muset také Alexander Sjomin, Alexander Děrgačov nebo Fjodor Malychin.

Foto: championat.ru

Viťaz dluží poměrně značný obnos za nájem haly v Podolsku, její vedení nedávno vyhlásilo, že pokud klub pohledávku neuhradí, nebude tam moci hrát domácí zápasy. V tomto směru je zatím navenek ticho po pěšině, klub udělá maximum, aby vše co nejdřív vyřešil a situaci si ještě víc nezkomplikoval.

Hodně nejasností panuje u Dinama Riga. Představitelé lotyšského klubu opakovaně připomínali, že pracují na vyřešení ekonomických záležitostí. Jakmile se tak stane, klub oznámí jméno nového trenéra a ihned podepíše předjednané hráče. Stále se však nic neděje, na soupisce jsou zatím jen tři hokejisté. Hlavní kandidát na pozici kouče Peteris Skudra je pořád jen předmětem spekulací.

Uznávaný ruský novinář Alexej Ševčenko teď přišel s informací, že rozpočet Dinama má být naplněn až k 25. červenci. A dodává, že v případě komplikací (finančních či zdravotních) by klub mohl na čas přesídlit do Ruska a hrát domácí bitvy například v Mytišči nebo v Soči.

Foto: hctraktor.org

Pandemie koronaviru celkově děsí KHL. Start ligy je plánován na 2. září, nicméně zda se tak, stane, to teď nikdo neví. V Čerepovci byl nakažen jeden nejmenovaný hokejista, nemocné evidují údajně i jinde. Jakmile začnou společné tréninky, situace se může ještě zhoršit.

V souvislosti s koronavirem měnil plány Traktor Čeljabinsk. Klub, za který budou nadále hrát Lukáš Sedlák s Tomášem Hykou a nově také brankář Roman Will, zrušil kemp v Bělorusku. Neproběhnou ani dva přátelské zápasy s Dinamem Minsk. Příčinou jsou opatření v Ruské federaci.

Hokejisté Traktoru by po návratu do Čeljabinsku museli nastoupit dvoutýdenní karanténu, což by během přípravy na nový ročník znamenalo ohromnou komplikaci. Svěřenci trenéra Gatiatullina se tedy budou celé léto raději chystat v domácích podmínkách.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz