O finále se porveme, zní z Plzně. Proč Kováře těší kratší pauza?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

3. dubna 2019, 14:07

Adam Bagar

Zatímco zbylé trio dávno odpočívalo, Plzeň ještě v sobotu hrála rozhodující sedmé čtvrtfinále a už v úterý se přesunula do Třince, kde s tamními Oceláři načne boje o postup do finále.

„Je to už semifinále, tady každý bude muset makat na sto procent, to je úplně jasné. Chceme těžit z odehrané série s Morou, která nás obohatila o osobní souboje a dohrávání, využít toho a přenést si to do dalších bojů,“ velí na klubovém webu hcskoda.cz kouč Ladislav Čihák.

Ten čeká hodně těžkou sérii. „Třinec dobře brání, hraje tvrdě, má kvalitní přesilovku. Musíme dobře bránit a být důslednější. Může to být vyrovnaná série. Budeme chtít předvádět kvalitní hokej, ať už série bude jakákoliv. O finále se porveme!“ burcuje šéf plzeňské střídačky.

„Chceme těžit z odehrané série, která nás obohatila o osobní souboje a dohrávání, využít toho a přenést si to do dalších bojů.“

„Myslím si, že to budou urputné zápasy. Budou hrát ofenzivněji než Olomouc a v útoku mají velkou sílu, ale my se musíme soustředit na náš hokej. Jsem rád, že jsme zvládli postoupit do dalšího kola, které teď samozřejmě budeme chtít vyhrát,“ doplňuje útočník Jan Kovář.

Zatímco jeho tým má v play off za sebou už sedm utkání, Oceláři pouhá čtyři. Jako nevýhodu to však nebere. „Osobně mě tréninky moc nebaví, raději mám ostrá utkání. Takže jsem rád, že pauza není nějak moc velká. Už se moc těším, až budeme zase hrát!“ prozrazuje Kovář.

„Osobně mě tréninky moc nebaví, raději mám ostrá utkání. Už se moc těším, až budeme zase hrát!“

Plzeň v základní části ztratila s Třincem oba domácí zápasy, ale naopak dokázala dvakrát uspět pod Javorovým. „V minulosti jsme většinou nemohli vyhrávat u nich a oni zase u nás. Letos se to otočilo. Začínáme v Třinci, tak by pro nás bylo dobré tam zvítězit,“ pokyvuje Kovář.

Ten je jedním ze dvou plzeňských pamětníků předkola play off s Oceláři ze sezony 2008/09. „Vedli jsme 2:0 na zápasy, pak jsme u nich dvakrát prohráli, ale nakonec jsme to doma zvládli. Tehdy to byl pro Plzeň velký úspěch, po delší době se dostala do play off,“ vzpomíná.

Foto: hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz