Obětuje tomu vše. Klok o nervozitě i roli: Přijmu cokoliv, nebudu uražený

Foto: Jan Beneš, Český hokej

25. ledna 2022, 12:39

Josef Prášek

Obránce Lukáš Klok je blízko své první olympiádě v kariéře. „Byl jsem rád, když jsem viděl své jméno v nominaci,“ potěšilo ho. K národnímu týmu se do přípravného kempu zapojil hned mezi prvními hráči.

Velice mu také pomohlo, že do Pekingu nakonec nepojedou hráči ze zámořské NHL. „Šance byla hned větší, ale že bych si řekl, že pojedu na olympiádu hned, tak to nebylo,“ praví upřímně Klok.

„Věřil jsem, že třeba malinká šance by byla, i kdyby jeli kluci z NHL. Jsem za nominaci strašně rád, všechny znám a jsem šťastný, že jsem trenéry přesvědčil o šanci,“ dodává ke své nominaci.

Ovšem situace je velmi hektická: několik členů české reprezentace nemůže trénovat kvůli pozitivním výsledkům na covid-19 a v pražské O2 areně se připravuje jen zlomek jmen.

„Já jsem to prodělal před příletem z Ruska, takže jsem nebyl dlouho na ledě a byl jsem moc rád, že nám trenéři tohle umožnili. Potřeboval jsem už trénovat,“ popisuje obránce Nižněkamsku.

„Dělám maximum pro to, abych omezil kontakty – byl bych rád doma s rodinou, ale omezil jsem vše a nejel jsem tam."

I když 26letý bek nedávno koronavirus prodělal, stejně si dává obrovský pozor. „U nás v Rusku byl jeden kluk v karanténě, pak se vrátil se dvěma negativními výsledky a trénoval pět dní. Poté nás před odletem na trip testovali a on byl zase pozitivní a šel znovu do karantény,“ varuje.

„Dělám maximum pro to, abych omezil kontakty – byl bych rád doma s rodinou, ale omezil jsem vše a nejel jsem tam. Akorát přijede táta vlakem pro auto, ať já nemusím jet domů a vlakem zase s lidmi,“ říká Klok.

„Chci mít čisté svědomí, že jsem pro to udělal maximum. Obětuju tomu vše,“ pousmál se.

Lukáš Klok.

Lukáš Klok. | Foto: Jan Beneš, Český hokej

Je to složité na úkor rodiny, ale podle ostravského rodáka musíte trénovat, když víte, že máte šanci. Akorát ve volném čase se toho nedá moc dělat.

„Už jsem vyjedl celý jídelníček a vyzkoušel všechna jídla. Prostě jen hotel a zimní stadion,“ směje se.

Není se čemu divit, že tohle ale podstupuje – taková šance jet na olympiádu už třeba být nemusí. Sice je situace ve světě složitá, ale kouzlo tohoto turnaje se jen tak neztratí.

„Negativní test je pozitivní nálada,“ usmívá se reprezentační obránce. „Kluci cítí trošku nervozitu, co může nebo nemůže přijít, ale věřím, že vše dobře dopadne a budeme se v týmu rozšiřovat,“ doufá.

„Negativní test je pozitivní nálada. Člověk čeká na telefonu a modlí se."

Každý člen, který má jet do Pekingu, musí mít před odletem pět negativních PCR testů po sobě. „To je velké množství, člověk čeká na telefonu a modlí se za negativní výsledek,“ je si vědom druhý nejproduktivnější hráč celého Nižněkamsku.

„Je to nervóznější, takže až budu sedět v Číně na hotelu, tak si řeknu, že jsem na olympiádě. Může se stát cokoliv,“ kroutí rameny.

Lukáš Klok měl letos menší zdravotní problémy a pracuje s kondičním trenérem na tom, aby byl stoprocentně připraven. „Asi to nebudu specifikovat, ale už to je dobrý,“ ujišťuje.

Kteří náhradníci odletí na olympiádu podle vás? ?

Zveřejnil(a) Hokej dne Pondělí 24. ledna 2022

Na tréninku v pražské O2 areně vychází všem hráčům vstříc i trenér národního týmu Filip Pešán, který podle Kloka má připravené určité věci, ale zároveň nabídne svým svěřencům, co by chtěli i oni zařadit do tréninkového procesu.

„Hned nám vyhověl. Poprosíme, co bychom chtěli a vyjde nám vstříc. Vše zatím klape,“ pochvaluje si borec, který prožívá svou životní sezonu. Už nasbíral 31 bodů, více jich mají v celé KHL z obránců jen čtyři hráči.

Do ruské soutěže přišel před tímto ročníkem, když tam přestoupil z finského celku Lukko. „Věděl jsem, co od toho mám očekávat a bylo to pro mě plus,“ odpovídá bývalý hráč Slovanu Bratislava.

„Je to ruský tým, jiný jazyk a člověk se anglicky nedomluví. Ze začátku to bylo obtížné, ale už jsem se naučil rusky a kluci viděli, že se snažím a přijali mě super,“ líčí spokojeně k angažmá v Nižněkamsku.

„Babička to vše studovala a říkala, že vše bude vakuované a takové. Ale nejsem náročný člověk. Jsme tam od toho, abychom hráli hokej."

Účastník minulého mistrovství světa má s reprezentací už solidní zkušenosti. A na olympiádě by přijal jakoukoliv roli.

„Ať to budou přesilovky nebo oslabení, budu za vše rád a budu se snažit pomoci týmu. Nebudu uražený, kdybych nehrál početní výhodu a ani nijak nebudu kopat kolem sebe,“ povídá upřímně.

A koukal se už, jak to v samotné Číně bude vypadat? „Nemám žádnou představu, babička to vše studovala a říkala, že vše bude vakuované a takové. Nevím, co od toho čekat, ale nejsem náročný člověk a asi mě nic nepřekvapí. Jsme tam od toho, abychom hráli hokej,“ zakončuje Lukáš Klok.

Foto: Jan Beneš, Český hokej

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz