Obránce Moravčík v Montrealu končí a míří do Evropy. Vrátí se do Plzně?

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

28. ledna 22:12

David Jahoda

Obránce Michal Moravčík alespoň prozatím sekl se svým snem o NHL. Se zástupci Montrealu Canadiens se dohodl na rozvázání smlouvy, kterou podepsal v létě, a má namířeno zpátky do Evropy.

Nový fanshop

Když v létě po mistrovství světa v Dánsku podepsal společně se svým spoluhráčem z Plzně Davidem Skleničkou dvouletý kontrakt s Montrealem Canadiens, představoval si to trochu jinak, než to nakonec dopadlo.

Michal Moravčík se do prvního týmu kanadského velkoklubu neprobojoval a zamířil do AHL. Jenže ani tam se 24letému rodákovi z Klatov příliš nedařilo (20 zápasů, 1+2), proto musel do nižší soutěže ECHL, kde nakonec odehrál čtyři utkání s bilancí dvou bodů za dvě asistence.

To, co přišlo teď, bylo jen logickým vyústěním.

Moravčík se s Canadiens dohodl na rozvázání smlouvy, která byla podepsána na dvě sezony v celkově hodnotě 1,85 milionů dolarů.

Montreal zařadil Moravčíka na takzvaný bezpodmínečný seznam volných hráčů. Z něj si jej může během 48 hodin vybrat jiný tým z NHL. To je ale v tomto případě krajně nepravděpodobné.

>> Čiliak, Moravčík, finský mistr světa? Kluby TELH ladí kádry

Moravčíkovy další kroky tak povedou do Evropy. Posílí před uzávěrkou přestupů Plzeň, kde hokejově vyrostl a v jejímž dresu si řekl o zájem ze zámoří? 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz