Oceláři bez Marinčina? Velká ztráta, připustil Cienciala. Šest gólů nám nevadí

David Cienciala | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Dvě slepené trefy a šach mat. Druhý finálový lup Třinci i přes další usilovný comeback zmizel v dáli, Dynamo ve třetí části vyhmátlo podobnou odpověď a dorovnalo účty. Úřadující král českého hokeje se navíc strachuje o zraněného beka Martina Marinčina. „Velká ztráta. Ale máme dost široký kádr na to, abychom to doplnili,“ prohodil útočník David Cienciala.

Davide, jak zní vaše hodnocení? V poslední třetině jste se nepříznivému scénáři vzepřeli, ale...
Těžký zápas. Čekali jsme, že na nás vlítnou, což se potvrdilo. Povedlo se nám to srovnat na 3:3, ve třetí třetině jsme tam toho měli daleko víc. Ale stala se jedna taková malá chybička… Pak už to bylo 4:3, my jsme to otevřeli a napadalo to tam. Nic to neřeší. Jsme rádi, že jsme tady získali jeden bod a jedeme do Třince.

Šest kusů v třinecké síti, to je ovšem pro Oceláře v play off dost nevídaný jev.
Vůbec nám to nevadí.

Nezamává to přece jen trochu se sebedůvěrou brankáře Kacetla?
Nemyslím si. Ondra je profík, tohle gólmani zažívají každou sezonu. Neřekl bych, že to něco udělá s jeho psychikou.

Všímali jste si toho, že se ho Dynamo pokouší vystrčit z komfortní zóny?
Jo, tak se hraje play off. Na to jsou všichni zvyklí. Nic proti tomu nemám.

Co vaše trefa? Překvapilo vás, když jste kotouč po divokém ťukesu spatřil v brance?
Ale jo, byly tam dva odrazy a já jsem viděl, že to tam jede. Šťastný gól, ale padlo to tam. Využili jsme dvě přesilovky. Když je možnost vystřelit, tak je každá střela dobrá. 

„Někdy to tam napadá, jindy ne. Takový je hokej.“

Z taktických šachů jste přešlápli rovnou do přestřelky. Hodláte doma zase nahodit mód, kdy rozhoduje jediný gól a Třinec takové duely umí?
Nevím, na to nedokážu odpovědět. Někdy to tam napadá, jindy ne. Takový je hokej. Něco si ukážeme na videu, poučíme se z chyb, ale budeme hrát pořád stejně.

Celé play off vám schází Jakub Jeřábek, dnes ze hry už v první třetině po tvrdém narázu do mantinelu odstoupil Martin Marinčin...
Je to velká ztráta. Marin hraje obrovskou porci minut, ale máme tam další kluky, kteří se s tím poprali výborně. Myslím, že jsme pak odehráli velice dobrý zápas.

Navíc se zdravotními problémy laboruje ofenzivní lídr Martin Růžička. Nebudete postrádat jejich zkušenosti?
Podle mě ne. Kluci v šatně toho mají v play off za sebou strašně moc. To se prostě stává, hráči odpadávají. My máme dost široký kádr na to, abychom to doplnili.

Může pro vás být bodík z Pardubic klíčový?
Nevím, je to 1:1. Je to otevřená série a bude to strašně vyrovnané, to jsme všichni věděli. Jsme rádi, že jsme tady urvali jeden zápas, ale vidíte, že někdy nestačí vést ani 3:0 na zápasy. Je to 1:1 a začínáme od začátku. 

„Je to otevřená série a bude to strašně vyrovnané, to jsme všichni věděli.“

Vleklé debaty se vedly o tom, že soupeř půjde do finále odpočatý a vy utavení z náročné série se Spartou. Smaže se to vzhledem k dvoudennímu volnu?
Osobně jsem se necítil unavený. Mám rád, když zápasy odsípají a jdou rychle za sebou. O kolik zápasů jsme měli víc – pět? To podle mě neznamená vůbec nic.

Potěší aspoň, že vás místní publikum ocenilo při přebírání ceny pro nejlepšího hráče zápasu?
Jo… Prohráli jsme zápas, takže nejsem tak šťastný. Fanoušci jsou tady skvělí, to ví celá extraliga. Dá se říct, že hokejem žijou. Jsem rád, že si na mě vzpomněli.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz