Oceláři hlásí další podpis. V Třinci setrvá Hrňa, volil srdcem

Foto: hcocelari.cz

Třinecký klub si pojistil dalšího hráče. Pod Javorovým bude nadále pokračovat Erik Hrňa, který byl ve Slezsku u obou titulů. Oceláři na svém webu informovali, že šikovný útočník v Třinci prodloužil smlouvu.

partneři českého hokeje

„Společně s Václavem Varaďou jsme se rozhodli s Erikem prodloužit smlouvu, protože je hráčem, který má čuch na góly a má i skvělou střelu z voleje. Stal se z něj univerzál, je výborný i na oslabení a celkově zdokonalil svou obranou hru,“ pochvaluje si třinecký sportovní ředitel Jan Peterek.

„Navíc je v týmu dlouho. Zažil všechny klubové úspěchy v posledních deseti letech, povahově je super kluk do týmu a stále má chuť vyhrávat. Věřím, že nám pomůže i v další sezoně,“ dodává na adresu Hrni.

Ten za Třinec sehrál solidní porci utkání. Na kontě jich má 489, ze současného kádru Ocelářů jich nikdo nemá víc. „Jsem rád, že jsme se dohodli. Na stole ležely i jiné nabídky, ale jsem v Třinci spokojený a beru ho jako svůj domov. Volil jsem srdcem. Ke klubu mám silný vztah a chtěl jsem tu pokračovat,“ přiznává Erik Hrňa v rozhovoru pro třinecký web.

„Volil jsem srdcem, mám ke klubu silný vztah a chtěl jsem tu pokračovat.“ 

Jednatřicetiletý borec v uplynulé sezoně zařídil jedenáct tref a na čtrnáct branek nahrál. Celkem tak v 52 extraligových duelech nasbíral 25 kanadských bodů. „Vím, že se ode mě čekají góly. Trenéři mi věří, staví mě na přesilovou hru, protože mám dobrou střelu z první,“ uvědomuje si.

„Někdy to ale nelepí a v takových situacích se o to více soustředím na obranu. Hlavní je, abych byl týmu platný. Nebráním se proto ani jakékoli roli, přijmu i čtvrtou lajnu. Dokonce jsem v poslední sezoně i z pozice třináctého útočníka dal pár vítězných gólů,“ dodává jedním dechem.

Oceláři si před Hrňou pojistili už řadou hokejistů. Klubu se už předtím upsali útočníci Ondřej a Michal Kovařčíkovi, brankář Jakub Štěpánek, obránci Milan Doudera s Janem Zahradníčkem, hlavní kouč Václav Varaďa, jenž má pod Javorovým smlouvu až do roku 2027, polský dravec Aron Chmielewski i opora zadních řad David Musil.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz