<

Olympionik Řepík po návratu do Sparty: Vím, v jaké jsme situaci

Foto: hcsparta.cz

28. ledna 2018, 19:21

Adam Bagar

Sparta znovu vzdávala hold, více než šestnácti tisícovkám fanoušků se představila už také útočná posila Michal Řepík. Český reprezentant si představoval vítězný návrat do pražského klubu, ale vedoucí indiáni byli proti. Sparťané v atraktivním duelu podlehli 2:4. "Super atmosféra, hokej měl spád a hrálo se dobře," líčí sparťanský navrátilec, který v letošní sezoně hrál za Slovan Bratislava.

Sotva se Michal Řepík vrátil z tripu, už pelášil do české metropole, aby pomohl Spartě v boji o play off. "Hráli jsme se Slovanem pět venkovních zápasů v deseti dnech. Vrátil jsem se a hned zamířil do Prahy. V sobotu jsem si dal s klukama trénink a teď zápas," líčí Michal Řepík, který se představil ve druhé útočné formaci s Petrem Vránou a Janem Buchtelem.

"Něco jsme si tam vytvořili, ale doufám, že příště to bude ještě lepší. Nebylo to nějaké úplně fantastické, ale zase hráli jsme s kvalitním soupeřem. Přesto věřím, že naše spolupráce bude v dalším utkání fungovat lépe. Musíme se víc tlačit do brány. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale nedali jsme góly," velí osmadvacetiletý útočník, který hýřil aktivitou.

Řepík vyslal celkem čtyři střelecké pokusy na plzeňského gólmana, s Lukášem Klimkem nejvíc ze všech sparťanů. Na jinou soutěž se zase adaptoval velice rychle, bylo na něm cítit, jak moc se chce uvést gólem. "Bylo to bez problémů, všechny kluky tady navíc znám. Přesto věřím, že to bude lepší a lepší," přeje si ostřílený hráč, jenž pomohl Spartě už loni.

"Bylo vidět, že Plzeň hraje v pohodě. Rychlý, bruslivý, nátlakový hokej. Hráli fakt dobře, ale my zase nebyli o tolik horší."

Při návratu narazil zrovna na nejtěžšího možného soupeře, který v O2 areně potvrdil velkou pohodu a znovu navýšil náskok v čele tabulky. "Nevěděl jsem, co od toho očekávat, ale bylo vidět, že hrají v pohodě. Rychlý, bruslivý, nátlakový hokej. Hráli fakt dobře, ale my zase nebyli o tolik horší. Lámalo se to ve druhém dějství v přesilovkách," hlásí Řepík.

Zatímco jeho tým nevyužil 82 sekund dlouhou přesilovku pět na tři, Plzeň se stejnou výhodou naložila dokonale. Trefila se dvakrát během pouhých 44 sekund. "To asi rozhodlo, jinak to byl vyrovnaný zápas. Hokej měl spád a v té atmosféře, o kterou se postaraly oba tábory fanoušků, se hrálo super," pokyvuje zkušený útočník před návštěvou 16 083 diváků.

Repre? Zápasová vytíženost je pro mě lepší, než abych trénoval

Řepík přišel do Sparty s jasným cílem zahrát si play off, ale bude to ještě velký boj, aktuálně jsou Pražané desátí. "Vím, v jaké jsme situaci, bojujeme o desítku. Je to tam velice vyrovnané, takže je potřeba sbírat body. Do přestávky jich musíme získat co nejvíc. Prohrát další tři utkání, tak nevím, jak by se tabulka vyvíjela," přemýšlí reprezentační hokejista.

Už při posledním lednovém pondělí se sejde první část národního týmu, aby začala přípravu na olympijský turnaj v Pchjongčchangu. Ale Řepík se stejně jako další extraligoví hráči připojí až následující týden. "Pro mě osobně je zápasová vytíženost lepší, než abych trénoval. Připojím se pátého, takže času na trénink bude dost," sděluje sparťanská posila.

Sestřih utkání HC Sparta Praha – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz