Pivo a plivance na Prospala. Havířovský klub dostal pokutu

Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

Disciplinární komise ČSLH potrestala prvoligový Havířov pokutou ve výši 30 tisíc korun. Diváci za českobudějovickou střídačkou totiž v posledním šestém utkání čtvrtfinálové série hodili po hráčích a realizačním týmu Motoru pivo.

Nový fanshop

Hostujícího trenéra Václava Prospala dokonce jeden z fanoušků poplival. 

„Seděli jsme na střídačce a diváci na nás začali házet pivo. Jeden z nich dokonce začal plivat," popsal situaci pro denik.cz obránce Zdeněk Kutlák. „Pokud je to jenom skandování, tak to člověk tak nějak bere. K hokeji emoce patří. Pořád by to ale mělo mít nějaké hranice. Tohle je hodně překročilo." 

Prospal na oplátku začal po tribuně stříkat nápojem z flašky. „Nenechám na sebe plivat a lít pivo. To je jediné, co k tomu řeknu" uvedl po zápase českobudějovický kouč, kterého rozhodčí následně vykázali ze střídačky a dodatečně dostal od disciplínárky pokutu tisíc korun.

„Rozhodčí na to museli podle pravidel reagovat. Sami trenéři Havířova se snažili zklidnit situaci a chtěli, aby Vencu na střídačce nechali. Regule jsou ale nějak nastavená a musel odejít do kabiny," vypráví Kutlák v rozhovoru pro Českobudějovický deník.

Není to jediný finanční postih, který potkal Havířov za čtvrtfinále s Motorem. Zaplatit musí také 15 tisíc za nedostatečnou pořadatelskou službu při druhém domácím utkání. „Při odchodu hostujících hráčů do kabiny nebyl přítomen pořadatel, přestože o to byl rozhodčími požádán. Po skončení utkání byla navíc vhozena na led prázdná plechovka od piva,“ stojí v rozhodnutí Disciplinární komise ČSLH (víc v tiskové zprávě).

Pokuty za nepřístojné chování diváků během čtvrtfinále dostaly také Přerov (20 000,-), Vsetín (10 000,-) a Prostějov (5 000,-). Detaily a rozhodnutí disciplinárky najdete tady

Rozhodnutí Disciplinární komise ČSLH

Disciplinární komise ČSLH se zabývala chováním diváků při utkání HC AZ Havířov 2010 – HC Motor České Budějovice, které se hrálo 10. 3. 2019. Po prostudování videozáznamu zjistila, že v první třetině zápasu došlo ke vhazování předmětů na hráčskou lavici hostí, k polití hráčů a členů realizačního týmu nápoji a k poplivání.

Komise upozornila, že hráčská lavice hostů je v Havířově nedostatečně chráněna, její stříška je příliš krátká na to, aby dokázala vhozené předměty zachytit a počet členů pořadatelské služby v prostoru za ní byl nedostatečný, takže nedokázali uvedenému jednání zabránit. Pořádek byl zjednán teprve potom, co pořadatelé na vyzvání část míst nad hráčskou lavicí vyklidili, přičemž utkání musel být zhruba na osm minut přerušeno. Disciplinární komise ČSLH proto potrestala klub HC AZ Havířov 2010 finanční pokutou ve výši 30 000 Kč.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz