Plášek opět v extralize. Za Kometu nastoupil syn znojemské ikony

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Má dlouhé vlasy jako táta. Skvěle bruslí – jako táta. A teď, stejně jako před 21 lety jeho otec, debutoval v nejvyšší soutěži. Jméno Karel Plášek se vrátilo na extraligovou scénu.

Fanshop

Karel Plášek starší odehrál mezi tuzemskou elitou 708 zápasů. Většinu startů zapsal ve Znojmě, působil také v Pardubicích, Vítkovicích a v Plzni.

Na začátku tohoto týdne oslavil 44. narozeniny, pořád ale hraje na profesionální úrovni – druhým rokem působí v Přerově. Přestože je druhým nejstarším hráčem WSM Ligy, stále udivuje skvělým bruslením.

Na výsluní se pomalu dere jeho nástupce – syn Karel.

Sedmnáctiletý útočník naskočil za Kometu v přípravě i v Lize mistrů, v pátek – doma proti Mountfieldu – se dočkal extraligové premiéry. „Ve čtvrtek mi trenéři řekli, že možná budu hrát. Potvrdili mi to ráno před zápasem," popisuje Plášek v rozhovoru pro hc-kometa.cz. „Začal jsem být nervózní. Zároveň jsem byl ale hrozně šťastný, že nastoupím." 

Trému neskrýval. „Před zápasem jsem byl strašně nervózní. Po prvním střídání to však ze mě spadlo," přiznává.

„O hokeji se s tátou doma bavíme hodně."

Plášek, který má stříbro z letošního Memoriálu Ivana Hlinky, naskočil na dvě střídání a celkově odehrál minutu a osm vteřin. „Já jsem toho sice moc nenahrál, ale pro kluky to byl těžký zápas. Hradec dobře bránil a hrál to, co potřeboval," hodnotí brněnskou prohru 1:2.

V zaplněné DRFG Areně nechyběl ani Pláškův táta. „O hokeji se doma bavíme hodně," vypráví pokračovatel v rodinné tradici. „Určitě spolu probereme i tenhle zápas, ale nic velkého to asi nebude."

Extraligová kariéra Karla Pláška staršího

– 708 zápasů
– 127 gólů
– 135 asistencí
– 262 kanadských bodů
– získal extraligové stříbro s Vítkovicemi (2010)
– má extraligový bronz se Znojmem (2006)
– extraligu hrál v letech 1996 až 2011
– momentálně hraje WSM Ligu za Přerov
– ve 44 letech (*16. 10. 1973) je druhým nejstarším hráčem WSM Ligy
– jedním z jeho snů je zahrát si v jednom týmu se synem

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz