bahis siteleri

Plzeň bodovala potřetí v řadě. Kapitán Schleiss: Jsme na dobré cestě

Foto: hcplzen.cz

Po čtyřech úvodních zápasech nové sezony měla Škoda na svém kontě jednu velkou nulu. Teď ale bodovala ve třetím utkání v řadě a pomalu se zvedá. Vyrovnané utkání s Kometou dospělo až do prodloužení, kde byli úspěšnější Moravané.

Třetí těžké utkání odehrála Plzeň v tomto týdnu: proti Karlovým Varům a Liberci slavila výhru, napotřetí to už nevyšlo.

„Asi pokorně a skromně můžeme říct, že jsme rádi za jeden bod," hlásil po zápase útočník Jan Schleiss. „Hlavní je, že sbíráme body, i když je škoda, že jsme tenhle týden nedotáhli, jak bychom si všichni přáli. Těší nás ale, že když hrajeme, co máme, tak soupeře dokážeme přehrávat.“

Utkání s Kometou se rozhodně nehrálo v rukavičkách, zápas byl plný osobních soubojů, nicméně obě mužstva hrála i obětavě, hned 32 ran bylo zablokovaných. Sám plzeňský kapitán dostal hned dva tvrdé údery.

„Nejprve jejich hráč vystřelil a rána se mi odrazila od hokejky přímo do citlivých míst, tak v tom momentu jsem chvilku musel skákat po patách. Na konci zápasu jsem zase dostal střelu přímo do obličeje, naštěstí můžu zkousnout, takže to asi nebude nic vážného,“ říká plzeňský forvard.

„Chce to střílet a střílet a jednou to přijít musí. Doufám, že to bude co nejdříve.“

Plzeň mohla utkání nakonec vyhrát, avšak přesilovou hru v samotném závěru využít nedokázala.

„Nepodali jsme ideální výkon, škoda té přesilové hry na konci. Zase jsme chvilkami hráli jak blázni, vypadávali jsme ze systému, který chceme hrát. Dva zápasy jsme to nyní dobře dodržovali, ale tentokrát jsme například v první třetině několikrát propadli a Kometa nám často ujížděla do přečíslení. Bylo to zbytečné,“ říká Schleiss.

V minulém ročníku dal Schleiss úctyhodných 21 branek, letos zatím na první přesný zásah čeká. „Myslím si, že střílím a to je jediná cesta k úspěchu. Třeba to tam spadne příště a odšpuntuje se to," věří Schleiss. „Když se tím budu víc zaobírat, tak na sebe budu akorát vytvářet ještě větší tlak – a to je cesta do pekel. Chce to střílet a střílet a jednou to přijít musí. Doufám, že to bude co nejdříve.“

Do dobré formy se naopak dostává Aleksi Rekonen, který proti Kometě zaznamenal už čtvrtý gól v probíhajícím ročníku. „Myslím si, že naše formace má drajv, avšak pořád máme na čem pracovat. S oběma spoluhráči se mi hraje dobře. Aleksi je šikovný, střelu má hodně dobrou, navíc velmi rychlou. Momentálně se mu daří, což je super, je potřeba ho co nejvíce využívat,“ ví Schleiss.

„Zase jsme chvilkami hráli jak blázni, vypadávali jsme ze systému, který chceme hrát.“

Po špatném úvodu má Škoda v tabulce již šest bodů. Další má možnost Plzeň ukořistit v pátek na ledě Kladna.

„Určitě si myslím, že jsme na dobré cestě, leč pořád je na čem pracovat. V týdnu jsme třikrát ukořistili body, což je pro nás vzpruha, ale je potřeba nadále makat, abychom byli ještě lepší,“ dodává na závěr Jan Schleiss.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz