<

Po sestupu 2. liga? Ne! Znojmo opět hodlá hrát v Rakousku

Foto: Michal Křepela, hcorli.cz

Znojemský klub po sestupu z Chance ligy usiluje o návrat do rakouské ICEHL. Vedení Orlů proto aktuálně pracuje na žádosti o obnovený vstup do tamější soutěže.

Je rok 2009 – Znojmo prodává extraligovou licenci Kometě, přenechává jí i řadu klíčových hráčů a míří o patro níž.

Je rok 2011 – Orli opouštějí české soutěže a připojují se do ambiciózního mezinárodního projektu EBEL.

Je rok 2020 – Znojmo po devíti sezonách v Rakousku hlásí comeback do Česka, začínat přitom musí až od 2. ligy.

Je rok 2021 – Orli zase mění plány, po covidem zrušené sezoně, která zamezila jejich postupu do Chance ligy, se opět přihlásili do soutěží v nedalekém Rakousku.

Jenže...

Je rok 2022 – Znojmo v ICEHL vydrželo jednu jedinou sezonu a už chce hrát, hlavně z finančních důvodů, zase v Česku. Tentokrát se zdá, že nadobro.

Píše se duben 2024 a ve Znojmě je zase opět všechno jinak. Orli po nezvládnuté nováčkovské sezoně sestupují z Chance ligy, ve třetí nejvyšší soutěži se však na podzim zřejmě neobjeví. Už potřetí totiž chtějí rozšířit ICEHL, v níž hrají kromě rakouských celků i týmy ze Slovinska a Itálie.

„Pokud všechny strany dospějí ke společné dohodě, jsou připraveni usilovat o opětovný vstup do ICEHL již pro nadcházející ročník 2024/25."

Možný návrat do ICEHL souvisí s potenciální změnou ve vlastnické struktuře Orlů. O majetkový vstup do klubu totiž usiluje investiční skupina vedená bývalým hokejistou Radimem Antonovičem a Hynkem Blahou. „Skupina je v úzkém kontaktu s vedením města Znojma a nyní probíhá jednání s vedením klubu," informují Orli na svém webu.

„Pokud všechny strany dospějí ke společné dohodě, jsou připraveni usilovat o opětovný vstup do ICEHL již pro nadcházející ročník 2024/25," avizuje Znojmo. „Úspěch této snahy bude záviset mimo jiné také na vzájemných jednáních s vedením soutěže a splnění řady přísných přístupových kritérií."

„Pokud snaha o začlenění do mezinárodní soutěže nedospěje do úspěšného konce, budou Orli ve Znojmě pokračovat ve 2. hokejové lize. Vedení klubu v takovém případě bude směřovat své úsilí k tomu, aby ke vstupu do ICEHL mohlo dojít v dalším soutěžním ročníku," nastínil jihomoravský celek své plány do budoucna.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz