Pokud je šance, musíme bojovat, velí Bruslaři. Kolik do kasy zaplatí junior Gardoň?

Matěj Gardoň | Foto: Marek Švamberg, hcplzen.cz

Čerstvě dvacetiletý Matěj Gardoň při svém devátém startu za A-tým Bruslařů zaznamenal premiérovou trefu v Tipsport extralize. Jeho gól na 3:2 pomohl k úterní výhře Bruslařů 5:3 na ledě plzeňské Škodovky a Bruslaři tak stále žijí v naději na předkolo play off. Do konce základní části zbývají pouhé dva zápasy. Jejich ztráta? Čtyři body.

„Víme o tom, ale všichni se soustředíme na zápas od zápasu, teď už máme v hlavách páteční zápas,“ říká rozumně mladíček Gardoň. „Máme pořád o co hrát, pořád můžeme něco dokázat. Stále je tu šance a když je, musíme bojovat,“ burcuje zkušenější forvard Pavol Skalický. „Když se to podaří, bude to fantazie, když ne, bude to odraz celé sezony,“ uzavírá svou myšlenku.

V Boleslavi tak stále živí sen na případné play off. Jeden sen si ale splnil také dvacetiletý forvard Matěj Gardoň, když se v čase 48:03 zapsal mezi extraligové střelce. Poprvé. „Je to skvělý pocit a úleva, snil jsem o tom už od malička,“ vysvětloval nadšeně. Puk mu schoval kustod Oldřich Kopecký.

A jak to padlo? „Filip Krivošík výborně vystřelil, puk se ke mně odrazil, sklepl jsem ho ze vzduchu, zavřel oči a doufal, že to tam je,“ popisoval zpětně situaci, ze které padl gól na 3:2, který napomohl k výhře Boleslavi nad Plzní.

„Když se to podaří, bude to fantazie, když ne, bude to odraz celé sezony.“

A gól to nebude laciný. „David Bernad už mi říkal, že mi pošle bankovní účet. Jen čekám, kolik mě to bude stát,“ směje se Gardoň, který před pár dny oslavil dvacáté narozeniny.

Kasa Bruslařů po úspěšném tažení v Plzni dospěje i dalších příspěvků. Kvůli zlomené čelisti obránce a především kapitána Bruslařů Adama Jánošíka, který je kvůli operaci mimo sestavu, si dres s céčkem oblékl útočník Pavol Skalický. Byla to změna? „Ano. Musím platit peníze do kasy,“ směje se vytáhlý slovenský útočník. Jinak ale bere kapitánské céčko i svou roli zodpovědně. „Vždycky se snažím klukům něco říkat, na tom se nic nemění. A hraju pořád stejně,“ uzavírá.

Výhra Bruslařů se ale v Plzni nerodila snadno. „První třetinu jsme odehráli výborně. Ve druhé jsme ale přestali hrát. Asi jsme si mysleli, že to máme vyhrané. Každý si dělal, co chtěl. Nevraceli jsme puky a ztráceli jsme je. Taky jsme dostali dva góly,“ řekl ke čtyřiceti minutám úterního duelu Gardoň. „Mysleli jsme si, že se nemůže nic stát. Dali jsme soupeři šance,“ doplňuje ho o osm let starší Skalický.

Trenéři ale ve druhé přestávce byli důrazní a řekli, co od svých svěřenců chtějí. „V kabině jsme si řekli, co chceme hrát a toho jsme se pak drželi. Kousli jsme se a nakonec se to vydařilo,“ uzavírá své hodnocení třetí periody mladý útočník naskakující s osmačtyřicítkou na dresu, který paralelně nastupuje i za mladoboleslavskou juniorku.

„U áčka mám jinou úlohu než v juniorce a snažím se jí plnit. Jsem rád za šanci, kterou mi trenéři dávají."

Rozdíly? „Obrovské. U áčka mám jinou úlohu než v juniorce a snažím se jí plnit. Jsem rád za šanci, kterou mi trenéři dávají a já se jim snažím tu důvěru vracet,“ říká Gardoň, který dostal prostor ve druhé útočné formaci vedle Mattiho Järvinena a Joachima Rohdina.

Ke konci už ale trenéři Mladé Boleslavi sázeli více na zkušenost a mladého útočníka do zápasu už nenasazovali. Mrzelo to? „Ne, určitě ne. Bylo pět minut do konce. Bylo potřeba tam dávat kluky, kteří jsou zkušenější. Jsem rád, že se zápas dohrál do vítězného konce, to je daleko cennější,“ vysvětluje Gardoň rozumně. I na střídačce a při svých prvních startech chytá rady od zkušenějších a starších hráčů. „Koukám na ně, jsou zkušenější. Zkouším to od nich odkoukat. Kolikrát za mnou přijdou a radí mi. Jsem rád za každou radu, která mě posune dál,“ vysvětluje.

„Koukám na ně, jsou zkušenější. Zkouším to od nich odkoukat."

Bruslaři prakticky celou sezonu hráli na chvostu tabulky. S hrozící baráží v zádech. Jenže se změnou lodivoda boleslavské střídačky a změnou tréninků i nálady v týmu se Bruslaři začali sbírat a mocně dotahovat předposlední Kladno, které v pátek, právě v přímém souboji s nimi, definitivně poslali do baráže a sami se zachránili v extralize. Zda se jim podaří malý hokejový zázrak, se dozvíme v dalších, posledních, dvou kolech základní části.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz