Jak vyhrávat? Bohužel jsme na to přišli až teď, mrzí Ticháčka. Rekord neřeší

Jiří Ticháček | Foto: Roman Mareš, rytirikladno.cz

Rytíři na sebe v úterý navlékli nezvyklé růžové dresy a pomohli nejen dobré věci, ale i sami sobě. Obětavým výkonem zdolali Litvínov, kterému podruhé v sezoně nedovolili vstřelit ani branku, přidali druhou výhru v řadě a zvedli si sebevědomí před baráží. „Jsme rádi, že jsme se naladili na správnou notu,“ neskrývá radost Jiří Ticháček.

Nejprve Třinec, teď Litvínov. Rytíři od chvíle, kdy mají jistou účast v baráži, předvádí skvělé výkony a vítězí. „Ty konce zápasu teď zvládáme mnohem lépe. Obrovský kredit patří všem klukům do kabiny za to, jak jsme to zvládli. Kolikrát jsme nastavovali i těla,“ pochvaluje si Jiří Ticháček v rozhovoru pro rytirikladno.cz.

Na otázku, proč to tak nešlo už dříve, jen smutně pokrčí rameny. „Teď je to hrozně jednoduché. Kdybychom tak hráli celou sezonu, tak to může vypadat úplně jinak. Bohužel jsme na to asi přišli až teď,“ povídá smutně.

Nejen Ticháček si ale ve speciálním růžovém dresu vyrobeném na podporu nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa, uvědomil, že hokejové úspěchy nejsou vším. „Celá ta akce je o zdraví, to máme jenom jedno. Myslím si, že si každý sáhl do svědomí, že je to vlastně jenom hokej a že jsou i důležitější věci,“ přemítá nejproduktivnější hráč kladenských Rytířů.

„Je to hezké takhle poslouchat, ale já se na to nefixuju. Měl bych potom svázané ruce, což nechci."

A jestliže Kladno už nemá o co hrát, pro mladého kladenského beka to tak úplně neplatí. Jiří Ticháček svým 43. kanadským bodem vyrovnal exkladenského Bradyho Austina a stále může překonat i nejproduktivnějšího obránce v historii Martina Hamrlíka, na kterého mu chybí už jen tři body. „Je to hezké takhle poslouchat, ale já se na to nefixuju. Měl bych potom svázané ruce, což nechci. Chci vždycky odevzdat maximum,“ říká upřímně.

„Jsem samozřejmě rád, že mi to tam spadlo, ale hlavně jsem rád za dvě vítězství proti těžkým soupeřům. Sice to bohužel nic neřeší, ale jsme rádi, že jsme se naladili na správnou notu. Chceme si zvednout náladu,“ vypráví Ticháček, kterého potěšila také návštěvnost, jež se blížila ke třem tisícům. „Lidi přišli, za což jsme byli moc rádi. Snad jsme je získali na svoji stranu,“ doufá.

Rytíři výhrou 2:0 zkomplikovali Litvínovu vyhlídky na čtvrté místo v tabulce, a to samé budou chtít zopakovat v pátek na ledě Českých Budějovic. „Nekoukáme na to, že už nám o nic nejde, Snažíme se odevzdat maximum a dobře se připravit na tu baráž, a to se nám zatím daří,“ těší Ticháčka.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz