Zámorský překonal své střelecké maximum. Nyní je potřeba se připravit na předkolo, velí

Petr Zámorský | Foto: Jindřich Jager, hcplzen.cz

Základní část Tipsport extraligy pomalu míří do svého finále. V předposledním domácím zápase Škoda hostila na svém stadionu Mladou Boleslav, kterou letos ve všech třech zápasech porazila. Tentokrát se ovšem radoval soupeř, který tak nadále živí naději na play off. Za Plzeň jednou skóroval Petr Zámorský, svou jedenáctou brankou v sezoně překonal své maximum z ročníku 2018/19, kdy vstřelil deset branek.

Před zápasem bylo pro fanoušky nachystané menší překvapení. I v nadcházející sezoně bude plzeňské barvy hájit Tim Söderlund, avšak na dlouhé minuty to bylo po hříchu to jediné pozitivní. Bruslaři se totiž již v první třetině dostali do dvoubrankového vedení.

„První třetina byla špatná, rozhodně ne podle našich představ. Objevovala se tam spousta chyb, na které jsme se před zápasem upozorňovali. V té druhé to bylo mírně lepší, už měla určitě parametry, jenomže v té třetí se znovu opakoval výkon z úvodní třetiny, všechno špatně,“ hodnotí zápas Petr Zámorský.

Škoda před zápasem již měla jistotu vyřazovacích bojů, nicméně o ztrátě motivace nechtěl plzeňský obránce ani slyšet: „O nějaké ztrátě motivace rozhodně nemůže být ani řeč. Je potřeba se ideálně připravit na předkolo, pokud chceme pomýšlet na to, abychom postoupili dál.“

„Těžko říct, jestli mírně zapůsobila hlava, ale ve třetí části jsme se začali bát o výsledek."

„Před zápasem jsme věděli o co hrajeme, před našimi fanoušky jsme chtěli získat tři body, navíc spousta kluků hraje také o smlouvu na další rok. Těžko říct, jestli mírně zapůsobila hlava, ale ve třetí části jsme se začali bát o výsledek, čímž se ve hře objevila hromada chyb. Po našem třetím gólu jsme chtěli soupeřit ještě tlačit, bohužel to již nevyšlo,“ mrzí Zámorského.

Indiánům se proti Bruslařům podařilo využít dvě početní výhody, k zisku bodů to ale nevedlo. „Řekl bych, že přesilovky nám posledních pár zápasů celkem šly, nějaké góly jsme v nich vstřelili. Na body to tentokrát nestačilo, takže vcelku vše zbytečné,“ dodává.

Plzeň zatím na svůj účet nashromáždila 58 bodů a po základní části skončí na jedenáctém, či dvanáctém místě. „Já na tabulku moc nekoukám, nechci se tím nějak svazovat. Každý zápas stejně začíná za stavu 0:0 a je potřeba hrát na sto procent. Nemám přehled, kdo nyní na nás vychází, je nutné se stále soustředit jen na sebe a nekoukat co bude,“ říká zlínský rodák.

„Je důležité hrát ve zbývajících dvou duelech již v play off módu."

Předkolo startuje již příští středu, předtím ovšem ještě Škoda odehraje zápas v Hradci a v neděli základní část zakončí domácím utkáním proti Liberci. „Přeji si, abychom poslední dva zápasy dobře odehráli, abychom do předkola šli s lepší náladou po vyhraných zápasech. Je také důležité hrát ve zbývajících dvou duelech již v play off módu,“ vzkazuje závěrem Petr Zámorský.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz