Postava má na masce mamuty i pivovar: Jsem hrdý Přerovák

Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz

V rámci seriálu Příběhy masek své symboly a jejich hloubku představil přerovský Michal Postava, který odkazuje na město i dva důležité muže ve svém životě.

Fanshop národního týmu

Už při prvním pohledu je naprosto jasné, ke kterému klubu se devatenáctiletý gólman hlásí. Hlavní je žluto-modrá kombinace a přerovská loga.

„Nejdůležitější je přerovské logo na čele. S grafikem jsme řešili, jaké logo tam dát, chtěli jsme to co nejjednodušší, takže proto jsem si to zvolil takhle. Obecně jsme brali jako nejdůležitější, abych tam měl co nejvíce klubových věcí anebo symbolů města,“ upozorňuje Michal Postava. „Snažím se být hrdý Přerovák, protože mi tady s rozvojem kariéry hodně pomohli.“

Foto: Archiv Michala Postavy

Zdánlivě nesouvisející s městem je černobílý obrázek na pravém uchu, jenomže v městské části Předmostí bylo koncem 19. století nalezeno tábořiště lovců mamutů z doby před 27–26 tisíci lety. „Jsou tam mamuti a lovci, což taky souvisí s Přerovem. Chtěl jsem to mít na masce jako takovou zajímavost o městě,“ říká.

O něco známější je i kvůli sponzoringu budova na levé straně masky. „To je pivovar, který je navíc hlavní sponzor klubu. Nedávno jsme tam byli na akci s týmem, byla tam autogramiáda a náš jednatel pan Pluháček má i tam nějakou funkci,“ přibližuje mladý brankář.

Foto: Archiv Michala Postavy

Přední straně dominuje číslo na bradě, vedle kterého jsou decentní symboly štěstí, a sbíhající pruhy dozadu. „Čtyřlístky tam mám hlavně pro štěstí, více v tom není. A k číslu – vždycky jsem míval v Přerově dresy pro panu Vojtkovi, který míval pětatřicítku. Já jsem si chtěl vybrat vlastní číslo a 34 mi byla sympatická, ale žádný hlubší význam nemá,“ uvádí Michal Postava.

Maskovaný mladík se i přes svůj nízký věk musel v životě vypořádat s velkými ztrátami, které ho provází celou hokejovou kariéru a ženou ho dopředu.

„Zezadu mám vnitřně nejdůležitější dva křížky, které jsou pro mě vzpomínkou na mého tátu a na dědu. Táta umřel v roce 2016 a je to hlavní osoba, která mě přivedla k hokeji. Druhý křížek i s datem a podpisem je za dědu, který mi taky strašně moc pomáhal, všude mě vozil a po tátově smrti mi nejvíce pomohl,“ děkuje.

Foto: Archiv Michala Postavy

„Vždycky, když se podívám zezadu na masku, myslím hlavně na ně, protože díky nim pořád hraju hokej a kvůli nim jsem vlastně všechno začínal. Myslím na ně při každém zápase a říká mi to, že jsou i důležitější věci,“ uzavírá Michal Postava.

V horní části zadního krytu má ještě loga svého mateřského klubu z Valašského Meziříčí a fotbalového týmu Angels select, s nímž hraje malou kopanou.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz