Potvrzeno: Bartošák odmítl lékařskou prohlídku, klub mu chce pomoct

Patrik Bartošák | Foto: Jakub Knap, hokejkv.cz

12. února 9:30

Dominik Dubovči

Ve čtvrtek na Slovensku oznámili jeho příchod, po pár dnech ale angažmá Patrika Bartošáka končí. Spišská Nová Ves vydala oficiální prohlášení, kde celou situaci s českým brankářem popisuje blíže.

„Možnost angažovat na nejdůležitější část sezony brankáře kvalit Patrika Bartošáka jsme zvažovali důkladně na základě informací od hráčů a trenérů, kteří s ním v minulosti pracovali,“ připomíná generální manažer klubu Richard Rapáč.

„Věděli jsme, že případné angažování vyvolá vlnu kritiky. V klubu jsme však v posledních letech podobnou šanci dali i jiným hráčům a v konečném zúčtovaní se naše rozhodnutí ukázalo být správné. Proto jsme i v tomto případě věřili našim pozitivním zkušenostem, lidskému přístupu, který fungoval.“

Manažer druhého celku Tipos extraligy přitom avizoval, že rozhodnutí dlouho promýšlel, s Bartošákem se několikrát setkal a podrobně si s ním promluvil o bouřlivé minulosti.

Třicetiletý účastník mistrovství světa 2019 měl v minulosti psychické potíže a rovněž problémy s alkoholem. V roce 2015 jej při působení v zámoří obvinila přítelkyně z domácího násilí, o sedm let později zase jeho otec z napadení. V Hradci Králové v listopadu skončil kvůli opakovanému porušování smlouvy, nedostavil se pak ani na předzápasový trénink a domácí extraligový zápas.

Proto Rapáč říká: „Na základě všech dostupných informací jsme se rozhodli dát mu šanci vrátit se do profesionálního sportu za přísných podmínek, vázaných ve smlouvě, které by neohrozily dobré jméno klubu. Jsme si vědomi, že v hráčově minulosti existují události, které jsou právem vnímány kriticky, ale i přes ně jsme na základě úspěšné práce s hráči s různými problémy mimo led věřili, že budeme schopni pomoci i Patrikovi.“

Patrik Bartošák

Patrik Bartošák | Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Patrik Bartoška ale po příchodu do Spišské Nové Vsi odmítl podstoupit zdravotní prohlídku, která byla jedním ze základních bodů smlouvy.

„Nezbývá nám tak nic jiného, než jeho smlouvu pozastavit. Neotočíme se mu však zády, ale jsme ochotni mu podat pomocnou ruku, protože jeho příběh není ve sportovním světě ojedinělý a chceme být příkladem toho, že lidem je potřeba pomoci, když to nejvíce potřebují,“ uzavírá manažer Spišské Nové Vsi.

Draftovaného brankáře, který mohl soupeřit o slovenský titul, tak čeká boj úplně jiného typu...

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz