Potvrzeno! Jablonec odstoupil z druhé ligy, kdo ho v soutěži nahradí?

Foto: Facebook HC Vlci Jablonec nad Nisou

Černý scénář v souvislosti s jabloneckým hokejem se naplnil. Tradiční klub po více než dvaceti letech končí ve druhé lize, podle informací na klubovém webu postoupil licenci původně sestupujícímu Hronovu.

„Vážení fanoušci a přátelé hokeje, musíme bohužel potvrdit smutnou zprávu, že se druhá liga letos v Jablonci hrát nebude,“ uvádí Vlci ve svém prohlášení.

Důvodem jsou dříve probírané problémy s nájmem tamějšího zimního stadionu. Jablonec odkazoval na jeho neuspokojivý stav a neočekávané vypovězení smluv ze strany provozovatele (Sport Jablonec s.r.o., zastoupený jednatelem Štěpánem Matkem).

„Bohužel musíme potvrdit smutnou zprávu, že se druhá liga letos v Jablonci hrát nebude.“

„Jednatel Matek nám nebyl schopen včas poskytnout závaznou záruku, že bude zimní stadion začátkem srpna provozuschopný, že bude na stadionu k dispozici alespoň jedna funkční rolba,“ tvrdí klub.

Jablonec během sezony 2021/22 trápily opakované potíže s ledovou plochou, kvůli kterým musel několik utkání přeložit a dokonce mu hrozilo odebrání licence.

Nečekaná zpráva z 2. hokejová liga ???

Zveřejnil(a) Hokej dne Úterý 30. května 2023

Dlouhodobé spory vyvrcholily letos v květnu. Vlci aktuálně nemohou splnit licenční podmínky požadované svazem pro působení ve třetí nejvyšší soutěži.

S ohledem na odpovědnost vůči sponzorům tedy nechtějí nic riskovat. „Náš plánovaný rozpočet na letošní sezonu byl 4 miliony korun, což je nejnižší rozpočet na druhou ligu v České republice,“ zmiňují.

„Bohužel včera byla poslední možnost k zachránění druhé ligy v Jablonci.“

„Pro úplnost dodáváme, že město Jablonec nad Nisou je jediné město v celé republice, která nepřispívá na druholigový hokej ani korunou,“ pokračuje prohlášení Vlků.

Existenční problémy zkrátka další pokračování v soutěži nedovolí. „Sestavili jsme a domluvili kompletní hráčský tým. Bohužel včera byla poslední možnost k zachránění druhé ligy v Jablonci,“ dodává severočeský klub.

Licence se tedy za symbolickou korunu přesouvá do Hronova, který na jaře neuspěl v baráži a sestoupil. Hronov se zatím k momentální situaci nijak nevyjádřil.

Vlci druhou ligu hráli nepřetržitě od sezony 2001/02 a hned třikrát se probojovali do baráže o postup do Chance ligy. Klub se kromě toho proslavil skvělou prací s mládeží...

Další budoucnost jabloneckého hokeje je každopádně nejistá.

Tomáš Plíhal.

Tomáš Plíhal. | Foto: Facebook HC Vlci Jablonec nad Nisou

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz