Potvrzeno: Lubina bude dál trénovat prvoligový Prostějov

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

Mluvilo se o tom několik týdnů, Jestřábi jednali s hlavním trenérem Ladislavem Lubinou o prodloužení smlouvy. Nyní už je vše dohodnuté: Lubina v Prostějově pokračuje, k ruce bude mít opět jako asistenta Iva Peštuku.

partneři českého hokeje

Lubina přišel k Jestřábům koncem října. Na prostějovské střídačce nahradil Jiřího Vykoukala, který poté v klubu pokračoval už "jen" ve funkci sportovního manažera.

Ani s příchodem Lubiny se ale výkony a hlavně výsledky Prostějova nezlepšily. Jestřábi postupně klesali tabulkou a nakonec skončili až dvanáctí. Daleko před branami do play off. To se před sezonou nečekalo, někteří prostějovští hráči tehdy dokonce mluvili o ambicích na semifinále.

Lubina každopádně v Prostějově zůstává. Pracovat ale bude s dost odlišným týmem: skončili Tomáš Divíšek, Marek Račuk, na odchodu má být i Tomáš Nouza. Navíc se obmění v podstatě celá obrana a přijde nový gólman.

Třiapadesátiletý Lubina má bohaté trenérské zkušenosti. Po konci skvělé hráčské kariéry vedl například Pardubice, Kometu, Nové Zámky, Slavii nebo kazašský Pavlodar. 

„Doufám, že se zorientoval v první lize. Je to přeci jen jiná soutěž, než kterou trénoval," říkal před časem pro Prostějovský večerník sportovní manažer Jiří Vykoukal. „V minulé sezoně dostal prostor na zorientování v soutěži, i když se nám nedařilo. Věřím ale, že v té další ukáže své kvality.“

Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz