Pracujeme na příchodu top útočníka, hlásí Broš. Spartě se vrací Hlinka

Foto: hcsparta.cz

14. listopadu 2017, 11:41

Adam Bagar

S úvodem sezony nejsou spokojeni, sparťané jsou až desátí a od dna tabulky je dělí pouhých pět bodů! To se snaží tamní vedení změnit. Rozloučilo se s Petrem Zámorským i koučem Jiřím Kalousem, místo nich přivedlo Zbyňka Michálka a Františka Výborného. Další změny pak mají následovat. „Snažíme se reagovat průběžně a řadu kroků, které nám mají pomoci ke zlepšení, už jsme podnikli. Další plánujeme,“ potvrdil na klubovém webu sportovní manažer Michal Broš.

Plekanec Chance liga

Sparťany od začátku sezony trápí produktivita, trenéři stále čekají na probuzení ofenzivních lídrů. „Petr Vrána s Jardou Hlinkou mají pořád na kontě nula branek, Petr Kumstát má dvě a Lukáš Pech sice nasbíral deset bodů, ale ve spoustě utkání hrál hluboko pod své možnosti,“ má jasno Michal Broš. „Naše střelecká efektivita a celkově předváděná hra směrem dopředu nevypadá, jak bychom si představovali,“ dodává.

Jarda Hlinka je jako ikona barometrem úspěchu i neúspěchu Sparty

Kapitán Jaroslav Hlinka dokonce po dohodě s odvolaným trenérem Kalousem neodehrál čtyři zápasy před reprezentační přestávkou. „Jarda je jakožto ikona klubu hráčem číslo jedna řadu sezon a je barometrem úspěchu i neúspěchu Sparty posledních let. Pokud se Jardovi daří, daří se také týmu. A naopak. Tahle situace se bohužel aktuálně projevuje na výkonech i výsledcích mužstva,“ prozrazuje sportovní manažer Sparty.

Toho mrzí, že Hlinku nikdo nezastoupí. „Někteří hráči nejsou schopni vystoupit a pomyslnou sparťanskou vlajku nést ve chvíli, kdy by si Jarda potřeboval od toho táhnutí odpočinout. Ve Spartě dlouhodobě platí, že spousta potencionálních lídrů raději sedává v koutě spokojená s daným stavem a každý rok kouká na Jardu, kam mančaft dotáhne, místo aby se sami aktivně stali těmi tahouny,“ kroutí hlavou bývalý útočník.

„Někteří hráči nejsou schopni vystoupit a pomyslnou sparťanskou vlajku nést ve chvíli, kdy by si Jarda potřeboval od toho táhnutí odpočinout. Ve Spartě dlouhodobě platí, že spousta potencionálních lídrů raději sedává v koutě spokojená s daným stavem a každý rok kouká na Jardu, kam mančaft dotáhne, místo aby se sami aktivně stali těmi tahouny.“

Nový trenér František Výborný bude mít Jaroslava Hlinku k dispozici už pro středeční zápas pod Ještědem a všichni ve Spartě věří, že mu pauza prospěla. „Jarda se po reprezentační pauze vrací do sestavy podle plánu, který jsme s ním dohodli v rámci chlapské diskuse ještě s Jirkou Kalousem. Víme, čeho je stále schopný, jaký je to hráč. A že právě on může být v konečném důsledku tím rozhodujícím činitelem,“ věří Broš.

A další tahouni? „Se všemi to řešíme prakticky každý den a věříme, že všichni jsou si vědomi jejich vlivu na tým. Věříme, že vědí, že armáda bez generálů bude složitě vyhrávat jednotlivé bitvy, natož celou válku. Všichni jsou to povahově skvělí kluci, teď ještě je potřeba se vrátit na výkonnostní standard a k tomu, co od nich všichni sparťané na tribunách i uvnitř klubu očekávají,“ pokračuje mistr světa z Petrohradu.

Číháme na hokejisty s koulema, kteří budou těmi pravými pro Spartu

Ten se snaží nedostatky v ofenzivě Sparty řešit. „Snažíme se být aktivní na trhu a brát v potaz všechny možnosti posílení našeho hráčského kádru na postu útočníka. Muselo by se ale jednat o top hotového hráče, který by byl schopen se okamžitě zařadit mezi přední hráče a táhnout tým. Tedy to, co nám schází. Číháme na hokejisty s koulema, jak já říkám, kteří budou těmi pravými pro Spartu,“ zdůrazňuje Michal Broš.

Jednoho takového už má vyhlídnutého. „Pracujeme na tom, toho top útočníka chceme co nejdřív přivést do našeho týmu,“ prozrazuje Broš, který byl v kontaktu i s Petrem Holíkem a Markem Kvapilem. „Osobně nejsem přesvědčen, že by zrovna tito hráči byli schopni splnit nároky, které si od lídra Sparty slibujeme a které se očekávají,“ zakončuje sportovní manažer aktuálně desátého celku tabulky Tipsport extraligy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz