Předseda Chebu: Druhá liga je náš cíl. Bude Hruška pokračovat?

Foto: Facebook HC Stadion Cheb

17. dubna 2020, 21:11

Ondřej Mach

V krajské lize byli velkým favoritem, v rámci své skupiny se chystali na finále play off proti klatovskému B-týmu. Hokejisté Chebu nakonec kvůli pandemii nového typu koronaviru získali právo účasti ve druhé lize bez finálového boje. Bude Stadion příští rok skutečně hrát třetí nejvyšší soutěž?

Aplikace Tipsport extraligy

To je nejspíš otázka, která vrtá hlavou každému v klubu.

„V tomhle okamžiku vám to na sto procent neřeknu. Každopádně na sto procent máme vůli, je to náš cíl. Mluvili jsme o tom spolu a teď na tom děláme, bohužel máme trochu málo času. Během tohoto měsíce se budeme snažit dát dohromady kádr a s tím související budget. Rozhodující moment bude asi za měsíc,“ říká pro hokej.cz předseda klubu David Speierl.

„V tomhle okamžiku vám to na sto procent neřeknu. Každopádně na sto procent máme vůli, je to náš cíl.“

Cheb uzavřel základní část Západočeského krajského přeboru na třetím místě tabulky. Ve čtvrtfinále vyřazovací části si mužstvo poradilo s Kaznějovem a v semifinále rozstřílelo Rokycany. Finále krajské ligy bylo na programu 15. března, odehrát už se však nestihlo.

Výrazný vliv na případnou účast Stadionu ve druhé lize budou mít jednoznačně finance. „Myslím, že ta čísla jsou všeobecně známá. Druhá liga je zhruba o třech milionech, takže když od toho odečteme náklady na krajský přebor, tak vyjde adekvátní diference,“ líčí Speierl.

 

Klubu situaci nijak neulehčuje ani současný stav ohledně pandemie koronaviru, který se do financování sportu bezpochyby promítne. „Co se týče tohohle nafouknutého šílenství… Bohužel to všechny hrozně zasáhne, jsem k tomu vyloženě skeptický. Podle mě to bude mít nedozírné následky. Určitě nás to může zasáhnout, vlastně už zasahuje,“ tvrdí předseda klubu.

„Co se týče tohohle nafouknutého šílenství… Bohužel to všechny hrozně zasáhne, jsem k tomu vyloženě skeptický.“

V Chebu letos začali regionální spolupráci s Karlovými Vary a Sokolovem, formou střídavých startů tedy klubu vypomáhala řada hokejistů. Jmenujme si například obránce Filipa Bernátha nebo útočníka Michaela Čejku.

„Chceme dál pokračovat v tom, s čím jsme začali. V rámci možností bychom chtěli zaintegrovat co nejvíce hráčů z loňské sezony, nicméně si musíme objektivně říct, že malý počet z nich výkonnostně splňuje level druhé ligy, a to ani ne z hlediska dovedností, ale z hlediska profesních možností,“ vysvětluje Speierl.

Foto: hcstadioncheb.cz

„Myslím, že z bývalého kádru zbydou dva tři kluci, možná čtyři. Byl bych samozřejmě rád, kdyby to bylo pět šest lidí, třeba to bude celá lajna. Z loňské spolupráce krystalizuje jedna lajna, což jsou hlavně hráči ročníku 2000 z juniorky Karlových Varů. Chtěli bychom to doplnit nějakými zkušenými hráči,“ pokračuje bývalý brankář.

„David Hruška má chuť hrát druhou ligu. Když jsme spolu mluvili naposledy, tak mi říkal, že má chuť.“

Stadionu se v průběhu sezony podařilo zlanařit i Davida Hrušku. Třiačtyřicetiletý střelec dlouhé roky válel v extralize, Sokolovu loni pomohl k návratu do Chance ligy. Bude v hokejové kariéře pokračovat i příští rok?

„David Hruška má chuť hrát druhou ligu. Když jsme spolu mluvili naposledy, tak mi říkal, že má chuť. Na konkrétním kontraktu jsme se zatím nedohodli, ale doufám, že se domluvíme,“ uzavírá Speierl.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz