Prohra s USA a konec. Plekanec po 11. MS ukončil reprezentační kariéru

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

17. května 2018, 21:33

Adam Bagar

(HERNING, od našeho zpravodaje) Zkušený útočník Tomáš Plekanec v Herningu odehrál poslední zápas v dresu českého národního týmu. Krátce po čtvrtfinálové prohře 2:3 s Američany to uvedl v rozhovoru pro Českou televizi.

Nový fanshop

Už loni v Paříži naznačil konec v českém národním týmu, ale když mu letos zavolal Jiří Fischer, ani chvilku neváhal a na nabídku kývl. Dlouholetý lídr Montrealu, který končil sezonu v Torontu, se cítil dobře, v NHL měl za sebou z osobního hlediska skvělý ročník.

"Hokej mě baví, hraju ho rád, takže pokud se naskytne možnost, chci hrát. Nároďák byl pro mě vždycky důležitý. Když ta šance je, trenéři mají zájem, tak rád jedu," říkal poté, co se krátce před odletem na světový šampionát připojil k českému národnímu týmu.

Moc se těšil, v Dánsku startoval už na jedenáctém MS. "Člověk určitě není tak nervózní, jak byl poprvé nebo podruhé, ale na druhou stranu tam určitá nervozita stejně je. Takové to natěšení, zdravá nervozita. Má to tak každý bez ohledu, na kterém je turnaji."

Foto: Vladimír Koča

Pětatřicetiletý bojovník zapsal v Kodani a Herningu jediný bod za asistenci. Ale v českém týmu měl úplně jinou roli, góly se od něj zase tolik nečekaly. Zkušenosti velkého dříče byly pro mladou kabinu k nezaplacení, parádně si navíc plnil hlavně defenzivní úkoly.

Letošní šampionát ale byl pro něj posledním. Po čtvrtfinálové prohře s Američany dostal v rozhovoru pro ČT dotaz, jestli by přijel národnímu týmu pomoct i příští rok na Slovensko. "Já už ne, tohle bylo poslední MS," odpověděl dlouholetý hokejista zámořské NHL.

Tomáš Plekanec se tak po světovém titulu s dvacítkou z roku 2001 nedočká toho seniorského. Za jedenáct světových šampionátů získal kladenský rodák dohromady tři cenné kovy. V roce 2006 slavil stříbro, v letech 2011 a 2012 pak bral bronzové medaile.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz