Půček se ze zámoří vrací do Chance ligy. Ale ne na Lapač!

Foto: Archiv Romana Půčka

Po sezoně v juniorské OHL se útočník Roman Půček opět představí českým fanouškům. Jako novou posilu ho představily prvoligové Benátky nad Jizerou.

Nový fanshop

Pojizeřané zároveň oznámili, že na zkoušce neuspěli mladí útočníci Michal Juščák s Michalem Hoťkem, kteří si tedy hledají jiné působiště.

Zpátky k Půčkovi...

Devatenáctiletý forvard, jenž bude i v příští sezoně věkem spadat mezi juniory a může si tedy dělat zálusk na domácí MS, už má za sebou debut v dresu Benátek nad Jizerou. Ve čtvrtek jim pomohl k cenné výhře 4:0 nad kazašským Pavlodarem.

O Půčkově talentu svědčí třeba to, že prošel mládežnickými reprezentacemi: od kategorie U16 po kategorii U19.

V sezoně 2017/2018 byl třetím nejproduktivnějším hráčem extraligy staršího dorostu a naskočil i ke čtyřem prvoligovým utkáním za mateřský Vsetín. A hned získal dvě asistence.

Na draftu do NHL sice jeho jméno nezaznělo, i tak ale přišla velká a nečekaná příležitost: slavné Toronto ho totiž loni před sezonou pozvalo na nováčkovský kemp. 

Půček dokonce v Ontariu zůstal a uplynulý ročník odehrál v zámořské OHL. Za Sault Ste. Marie Greyhounds však naskočil jen do 35 utkání, a to s bilancí čtyř gólů a tří asistencí.

Teď se vysoký forvard vrací do Česka – svůj talent bude rozvíjet v liberecké organizaci, která je prácí s mládeží vyhlášená.

Aktuální kádr HC Benátky nad Jizerou

Brankáři: Pavel Čajan, Jakub Hrstka, Marek Schwarz, Matěj Žajdlík.

Obránci: David Aubrecht, Ondřej Buchtela, Petr Had, Jan Hampl, Daniel Ira, Petr Kolmann, Filip Kovář, Vratislav Kunst, Ján Niko, Jakub Žůrek.

Útočníci: Ladislav Bittner, Adam Dlouhý, Roman Půček, Ondřej Chrtek, Vojtěch Jiruš, Adam Klapka, Adam Najman, Jiří Průžek, Jakub Rychlovský, Petr Šafařovský, Dominik Šeliga, Jan Šír, Daniel Špaček, Petr Wiencek, Jan Žemba.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz