Radil: Zase hráli svůj hokej. Co s tím? Víc bojovat, víc chtít

Lukáš Radil | Foto: HC Dynamo Pardubice

Po osmnácti utkáních tentokrát Pardubice prohrály v základní hrací době. V první třetině celé série Východočeši opět inkasovali jako první, zatímco s Hradcem a Litvínovem ale úvodní zápasy dokázali otočit, proti Třinci se to navzdory přesilovkové trefě nepovedlo. „V play off tohle hrají pořád, dneska jim to vyšlo,“ hodnotil Lukáš Radil.

Pardubice tak trochu ochutnaly vlastní medicínu.

V celém play off to byly právě ony, kdo vítězil díky jedné vstřelené brance navrch. 

Když se ale po lehkém zmatku v deváté minutě dostal puk na Hrehorčákovu hokejku a vrtkavá střela propadla za Willa, opakoval se známý scénář z loňské vzájemné semifinálové série.

Třinec dá gól a Pardubice už pustí maximálně ke snížení. 

„Někdo tomu může říkat štěstí, někdo umění. Mě to absolutně nepřekvapilo, zase hráli ten svůj hokej, který prostě funguje. Dostali jsme blbé góly, to si musíme pohlídat. A proměňovat šance, pak by byl zápas o něčem úplně jiném,“ ví Lukáš Radil.

Vývoj duelu hodnotil s klidem, otevřeně, ale stručně, protože prohrát podobným způsobem hodně bolí. A Dynamo takový pocit moc nezná a nechce zažívat. V základní hrací době padlo teprve pošesté v sezoně.

„Neměli jsme dobrý vstup do utkání, první třetina se nám moc nepovedla, chyběl nám pohyb, inkasovali jsme gól. V průběhu utkání jsme se zlepšovali, nějaké šance jsme si vypracovali, ale neproměnili je,“ popsal trenér Marek Zadina. 

Radil zase zmínil fakt, že už dříve v sezoně se jeho tým potýkal s nepovedenými vstupy do zápasů. Bylo to dlouho jedenáctidenní pauzou? Možná, anebo si Třinec tenhle vývoj vynutil svým aktivním přístupem…

Lukáš Radil

Lukáš Radil | Foto: hcdynamo.cz

„Je to finále, musíme najít cestu, jak jejich styl zlomit. Musíme víc bojovat, víc to chtít,“ soukal ze sebe Radil. „Zároveň to chce klid, jde o začátek finále, není potřeba všechno lámat. Měli bychom si věřit, jít do každého střídání sebevědomě a být efektivnější, ve všem důslednější.“

Sám mohl bývalý reprezentační útočník zvyšovat ve 43. minutě, puk nad Kacetlův beton ale nedostal. „Já jsem to měl trochu na delší hokejku, snažil jsem se to zvednout, ale puk stál. Celá ta šance byla o mně, Káca (Ondřej Kacetl) je samozřejmě v laufu, to je vidět, ale tohle proměnit šlo.“

„Není co ztratit, můžeme jen získat. Půjdeme do toho odznovu, budeme doufat, že se štěstí přikloní k nám. Ale musí se to odrazit od našich bojovnějších výkonů.“

A další strašák Dynama ze základní části, který se teď vynořil? Zbytečná vyloučení. Z posledních osmi minut utkání Třinec dohrával sedm minut v přesilové hře po faulech Zohorny, Hyky a Pánika.

„To se prostě nesmí stávat. Potřebovali jsme soupeře dostat pod tlak, místo toho jsme se dvakrát nechali vyloučit a ztratili jsme šanci porvat se o vyrovnání. Zítra je nový zápas a nový den…“ doplnil kouč Zadina.

Vyrovnají jeho koně finálovou sérii?

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz