Řepík chtěl do Kanady, nakonec zůstal. Teď jde hlavně o zdraví, tvrdí

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

18. března 2020, 8:10

Václav Jáchim

Jakmile vedení Tipsport extraligy ukončilo letošní sezonu, začal Michal Řepík řešit, zda by s rodinou stihl bleskově odletět do Kanady. Jeho manželka Sylvia odtud pochází, sparťanský kapitán plánoval, že až do poloviny června zůstane ve Vancouveru. Jenomže všechno dopadlo jinak. „Měli jsme letenky na neděli, společnost nám pak zrušila lety a už to nebylo možné vyřídit," povídá.

Tím pádem tráví dny převážně ve svém pražském bytě. „Platí omezení volného pohybu osob, s manželkou to samozřejmě dodržujeme. Maximálně jdeme nakoupit nebo se na chvíli projít, jinak jsme doma. Mám čas věnovat se synovi, i když je někdy těžké ho zabavit. Dny moc neutíkají," přiznává.

Se ženou původně uvažovali o odletu do Kanady, před uzavřením hranic České republiky by to účastník čtyř světových šampionátů býval stihl. „Už jsme měli koupené letenky, vinou současné situace nám však zrušili lety. Zkoušeli jsme to ještě změnit, ale nešlo to," popisuje.

Foto: hcsparta.cz

V zámoří s manželkou společně nebyli čtyři roky. „Lákalo mě to, Sylva tam má rodiče a všechny příbuzné. Říkal jsem si, že bych v Kanadě začal s letní přípravou a byl tam tak do poloviny června. Teď to asi padá. Uvidíme, kdy bude zase možné cestovat. Sylvia s malým vyrazí určitě, my ale v červenci začínáme společné tréninky, v mém případě už odlet asi nebude mít cenu," uvažuje.

Po bleskovém ukončení sezony v TELH jsou najednou hokejisté mimo hru. Ze dne na den odevzdali výstroj a rozprchli se do svých domovů. „Minulý čtvrtek jsme měli poslední dobrovolný trénink. Pak přišlo rozhodnutí o tom, že soutěž pokračovat nebude, a s klukama jsme se už ani pořádně neviděli. Sraz měl být v pondělí, ale vláda zavedla přísnější opatření, takže z toho sešlo."

Foto: Juliana Zash, hcsparta.cz

Se spoluhráči je Řepík v kontaktu na dálku. „Máme týmový chat, sem tam si napíšeme, co kdo dělá. A tak," připomene. Z Prahy rychle uháněli především krajánci, kteří se chtěli bleskově dostat ke svým blízkým. „Jeremie Blain odletěl hned v pátek, to samé Ville Koistinen. Ten pak psal, že ve Finsku okamžitě musel do dvoutýdenní karantény. Zavřel se někam na chatu a rodinu ještě neviděl."

Po víkendu Řepíkovi blesklo hlavou, co všechno se během několika hodin změnilo. „Měli jsme začínat čtvrtfinále s Kometou, to mě napadlo několikrát. Je strašná škoda, že se ta série neuskuteční. My se hrozně těšili, věřím, že i fanoušci. Play off je nejzábavnější část sezony. Nikdo nepočítal s tím, co přijde. Ale hlavní je zdraví! Musíme to všichni přečkat, pak bude život zase jako dřív."

Po ukončení sezony mají hokejisté volno. S velkým předstihem nastalo období, kdy si odpočinou a třeba doléčí zranění. „Dny jsou poměrně fádní, jenže nedá se nic dělat. Odpočinek je fajn, ale určitě se nechci jen válet doma. Budu chodit na procházky, asi se půjdu proběhnout. S tréninkem začnu později, určitě však nezaškodí, když si člověk sem tam vyčistí hlavu," dodává závěrem.

Foto: Alena Zapletalová

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz