Řepík dál čeká na medaili: Zklamání! Pátá velká akce a zase nic...

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

27. května 2019, 10:10

Václav Jáchim

(BRATISLAVA, od našeho zpravodaje) Moc toužil po medaili, opravdu moc! Michal Řepík se po klubové sezoně pustil do dlouhé přípravy, šampionátu obětoval všechno, ale kýženou metu znovu nenaplnil. "Všichni jsme chtěli medaili, bohužel nám znovu utekla. Je to strašná škoda," povídá smutně.

Výborný bruslař a střelec hrál na čtvrtém mistrovství světa a znovu odvedl své. Řepík poctivě dřel, doloval kotouče. I dával góly. V bitvě o bronz s Rusy otevřel skóre, jenže vyrovnaný duel nakonec musel do nájezdů a ty se staly kořistí sborné. "Jsem na páté velké akci a zase nic... Teď byla medaile hodně blízko," dodává tiše.

Největší ruskou zbraní byl brankář Vasilevskij, co říkáte?
Věděli jsme, že je to výborný gólman. Je těžké mu dát gól. Občas měl i štěstí. My jsme netrefili prázdnou branku, nebo nám to v poslední chvíli přeskočilo hokejku.

Zápas jste sehráli dobře, tím víc porážka mrzí, že?
Je to obrovská škoda. Měli jsme velikánské šance, ale nedotáhli jsme je do konce. Chybělo možná i trochu štěstí. V nájezdech byli Rusové lepší.

Jak byste zhodnotil celý turnaj?
Ten byl dobrý, měli jsme parádní partu kluků. Táhli jsme za jeden provaz. Byli tady výborní hráči, o to je zklamání větší, že neodjíždíme s medailí.

Muselo být hrozné sledovat, jak bronzové medaile dostává soupeř.
Určitě, je to hrozně těžké. Stát tam, být čtvrtý... Já jsem na páté velké akci - buď jsme vypadli ve čtvrtfinále, nebo jsme prohráli zápas o medaili. Takže je to pro mě obrovské zklamání.

Berete to tak,že jsou pro vás stupně vítězů zakleté?
To nevím. Ale v posledních letech se nám bohužel nedaří medaili urvat. Každý turnaj je jiný, ale nevím… Těžko říci. Měli jsme našlápnuto, myslím, že jsme hráli dobrý hokej. Ale bohužel jsme to nedotáhli.

Je dobrý pocit z předvedené hry aspoň malou útěchou?
Doufám, že fanouškům se to líbilo. Ale ono je jedno, jestli se hraje hezký hokej, nebo ne. Hlavní je, aby se přivezla medaile. To se nám zase bohužel nepovedlo.

Zejména ofenziva českého týmu se letos hodně líbila, souhlasíte?
Měli jsme tady skoro nejlepší hráče z NHL. Až na pár těch, kteří pokračovali v play off. Ale jinak tady bylo to nejlepší, co může přijet ze zámoří. Jak říkám, je to škoda.

Vypovídá umístění o kvalitě současného hokeje?
Nevím. Potřebujeme, aby jezdili kluci z NHL. Jak vidíme, ostatním zemím taky jezdí, i když mistři světa Finové jich paradoxně moc neměli. Těžko říci, jak bychom hráli, kdybychom zámořské posily neměli.

Máte za sebou svůj čtvrtý šampionát, pokaždé jste byl hodně platný. Těší vás to?
Asi jo. Snažím se pomoci týmu, jak to jen jde. Snažím se střílet, jít do koncovky. Abych pomáhal mužstvu. Myslím, že můj výkon i celkový projev týmu nebyly špatné.

Cítíte únavu po náročném pobytu v národním mužstvu během přípravy a pak na turnaji?
Je to dlouhý. Od půlky července do teď byla sezona, nějakých devět týdnů trvala reprezentace. Není to nic jednoduchého.

Hokej teď asi pustíte z hlavy, že?
Určitě jo, pár týdnů si dám oraz. Jak fyzicky, tak psychicky si potřebuju vyčistit hlavu. Kdybych hned skočil do tréninku, nebylo by to dobré.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz