Rošáda ve Vsetíně. Po 16 letech se vrací Vlach, Rob dostal laso z áčka

Rostislav Vlach | Foto: hc-vsetin.cz

Ve Vsetíně prožil část veleúspěšné hráčské kariéry ověnčenou třemi republikovými tituly, později zde odstartoval kariéru trenérskou. Nyní se Rostislav Vlach na Lapač po dlouhé době vrací – povede místní juniorku ve druhé nejvyšší soutěži.

Šedesátiletý trenér v minulé sezoně vedl prvoligové Berany, od týmu byl však začátkem prosince odvolán a nahradil ho Miloš Říha mladší.

„Po angažmá ve Zlíně jsem měl určitou dobu pauzu. Zvažoval jsem různé možnosti, ale nakonec jsem se rozhodl pro pokračování v trenérské činnosti. Z nabídek, co jsem měl, jsem vyhodnotil, že jít na Vsetín bude pro mě ta nejlepší volba,“ uvedl Vlach pro stránky hc-vsetin.cz.

Trenérské změny v mládeži

Po velké facce se k juniorům Liberce vrací Jiruš: Je před námi nová cesta »
Od velbloudů zpátky do Varů! Arnošt střídá u juniorky Eismanna »
Srdínko zamířil k rivalovi, povede mladé Berany. Ti hlásí i další nové trenéry »
Restart budějovické mládeže! Nedorost přivedl Skuhrovce, Vrbatu a další »
Trenér Beran po (ne)sestupu v Olomouci skončil. Vrací se do Komety »
Vágner poprvé hlavním koučem, v Hradci povede juniory. Končí Pánek »
K mládeži Dynama míří Černohous, Beránek či Oliva. Juniory dostal Havíř »
Změny v Boleslavi: Juniorku trénuje Melenovský, dorost zlatý kouč devítky »
Jenáček do Slavie, odmítl i slovenskou ELH! Kdo by to byl řekl, směje se »
K táborským extraligistům přišli trenéři z Motoru. Novou tváří je i Kůdela »

Na Lapači to zná víc než dobře, vždyť jako hráč zde působil v části slavné éry mezi lety 1993 a 1998 a na sklonku kariéry přidal další dvě sezony. Vzápětí ve Vsetíně rovněž nastartoval trenérskou dráhu. Skončil s klubovým krachem v roce 2007.

Své další kroky pak spojil zejména se Zlínem, několik let trénoval mládežnické reprezentace od dvacítky po sedmnáctku. Nyní se ale po šestnácti letech vrací do srdce Valašska.

„Jsme moc rádi, že se nám do juniorky podařilo přivést tak zkušeného trenéra. Rosťu zde všichni znají.“

„Jsme moc rádi, že se nám do juniorky podařilo přivést tak zkušeného trenéra. Rosťu zde všichni znají, na Valašsku strávil v minulosti dlouhé roky a věříme, že bude naše spolupráce úspěšná,“ prozradil sportovní manažer klubu Radim Tesařík.

Vlach dostane za úkol navázat na uplynulý ročník vsetínské juniorky, která ve čtvrtfinále překvapivě skolila Slavii, ale v semifinále těsně padla s Přerovem. Vzhledem k rozšíření extraligy může valašský klub v nové sezoně patřit mezi vážné adepty na postup mezi elitu.

Foto: Martin Voltr

Na lavičce juniorského týmu se uvolnilo místo po Luboši Robovi starším. Ten už v letošním jarním play off vypomohl vsetínskému áčku a nyní se k němu přesouvá nastálo. Bude prvním asistentem kouče Jiřího Weintritta.

„Jelikož toto spojení zafungovalo, rozhodlo se ho vedení VHK přesunout k A-týmu natrvalo. Jsme rádi, že bude mít Jirka Weintritt k sobě tak zkušeného asistenta,“ řekl Tesařík.

„Byl jsem nabídkou samozřejmě poctěn a rád jsem ji přijal, jelikož to vnímám jako ocenění práce, kterou odvádím.“

Dvaapadesátiletý Rob trénoval postupně v Českých Budějovicích, Písku a Zlíně, nyní ho čeká druhá sezona ve Vsetíně, kde jako hráč působil v letech 2005 až 2007.

„Jura Weintritt jakožto hlavní trenér A-týmu mě oslovil, jestli bych chtěl být jeho prvním asistentem. I když u mládeže se mi líbilo a sezona se nám podařila, byl jsem touto nabídkou samozřejmě poctěn a rád jsem ji přijal, jelikož to vnímám jako ocenění práce, kterou odvádím. Chci přispět k naplnění cílů klubu i fanoušků, a udělám maximum pro to, aby se nám v příští sezoně dařilo,“ slíbil Rob na klubových stránkách Valachů.

Luboš Rob starší

Luboš Rob starší | Foto: hc-vsetin.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz