Rosandič po přesunu do Vítkovic přiznal: V Hradci jsem byl nespokojený

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Má za sebou první zápas v novém klubu a hned dostal velkou porci minut. Zadák Mislav Rosandič, který do Vítkovic zamířil z Hradce Králové výměnou za Petra Šidlíka, byl nejvytíženějším hráčem ostravského celku v souboji s extraligovým lídrem z Liberce.

O kapku lepší hokej

Slovenský reprezentant v úvodním duelu za Vítkovice naznačil své možnosti – například konstruktivní rozehrávku i kreativitu, což je pro defenzivu Ostravanů vítané osvěžení. Ani slibný výkon Rosandiče ale nestačil. Vítkovičtí od Liberce schytali sedmigólový příděl.

„Tohle by nechtěl jakýkoliv hráč, je jedno, jestli bek, nebo útočník. Nebylo to ideální, dostali jsme góly v oslabení a za čtyři minuty bylo po zápase. Liberec pak už hrál na puku a věřil si. Třetí třetinu jsme ale vyhráli 2:1. S tím musíme jít do dalších zápasů,“ velí nová tvář vítkovické organizace.

Ostravský tým měl v první třetině solidní šance, několikrát trefil tyčku. „Mohlo to vypadat úplně jinak. Jak říkám, přesilovky rozhodly zápas. Musíme na to trošku sednout a zahrát lépe, abychom z toho nedostávali jednoduché góly a neprohrávali si to sami,“ má jasno Rosandič.

Na druhou stranu Bílí Tygři mají přesilovky velmi kvalitní, ve využití početních výhod patří k úplné špici soutěže. „Určitě, jsou tam dobří hráči, ale my jsme jim to ulehčili. Hodili si to do strany – dali gól. Dali si křížnou přihrávku – dali gól. Musíme být nepříjemnější, aby si přesilovku museli zasloužit a měli to těžké,“ nabádá čtyřiadvacetiletý bek.

Ten v úterý na ledě strávil nejvíce času ze všech vítkovických hráčů – přesně 21 minut a 29 sekund. Přesun do Ostravy si pochvaluje. „V Hradci jsem dlouhodobě nebyl spokojený – s mým časovým vytížením a pozicí v mužstvu. Když se nic nezměnilo ani po příchodu nového trenéra a bylo to pořád stejné, chtěl jsem výměnu. Chtěl jsem ji už před měsícem a přišlo to až teď, ale to je jedno. Jsem rád, že mě Vítkovice chtěly. Měly zájem o mé služby a doufám, že jim pomůžu, abychom se zachránili a hráli jsme co nejlepší hokej pro diváky,“ povídá.

Graborenko se naštval a přišel s pomstou

V Ostravě si od Rosandiče slibují i zkvalitnění ofenzivy, pomoct by mohl třeba v přesilovkách. „Klukům se budu snažit pomoct ve všech věcech. Ani v Hradci se nám přesilovky moc nedařily, ale já jsem je bohužel nehrál. Zkusím si tedy vzpomenout, jak se to hrálo v minulých letech, kdy jsem je ještě hrával. (směje se) Doufám, že klukům z toho něco pomůže, aby nás to nakoplo,“ přeje si.

Jak moc náročná záchranářská mise ho ve Vítkovicích čeká? „Bude to vyrovnané, je to tak. Je to na rozdíl pár bodů, s mužstvy okolo nás ještě budeme hrát, takže to máme ve vlastních rukách,“ doplňuje Mislav Rosandič.

Sestřih utkání Vítkovice – Liberec

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz