Rozmrzelý Bedard: Navázat na Crosbyho je hezké, ale tohle?

Connor Bedard při zápase s Rakouskem | Foto: Jakub Knap

Kanaďané jsou na rozhovorech profesionálové – i osmnáctiletá hvězda Chicaga přijde, jenže jen na chvíli. A protože podobné kolečko v mixzóně absolvuje denně, odpoví v pár frázích a jde se soustředit zas na další zápas. Ještě aby ne, když Kanada právě vybouchla s Rakouskem...

4:2 s Británií, 5:1 s Dánskem. A 7:6 po prodloužení s Rakouskem...

Kanada zatím nepůsobí extra přesvědčivě. Dává tak trochu vzpomenout na MS 2022, kdy prohrála s Dánskem a Švýcarskem. I na MS 2021, kdy proti ní slavilo Lotyšsko, Německo.

Jenže v obou případech nakonec hrála Kanada finále.

„Musíme se podívat, co zlepšit, a od toho se odrazit,“ velí největší talent šampionátu Connor Bedard.

Během necelých šestnácti minut Rakousko jeho tým málem okradlo o vítězství, přestože ve 44. minutě ještě prohrávalo 1:6. V 59. minutě jim Rossi vyrovnal na 6:6.

„Věděli jsme, že se to může stát, nakonec je pro tým pozitivní alespoň to, že jsme získali dva body za výhru v prodloužení,“ hledal Bedard něco, od čeho by se Kanaďané mohli odrazit. 

„Věděli jsme, že se to může stát.“

Zároveň zůstal klidný, přestože ztratit bod s Rakouskem znamená pro Kanadu ostudu. „Tohle je hokej. Nechcete, aby se to stalo vám, ale pro nás je to dobré poučení,“ zopakoval. „Musíme být na svých místech, hrát zodpovědněji.“

Světlým momentem pro javorové listy byl alespoň gól kapitána Tavarese pouhých 15 vteřin po startu prodloužení. „To je to, co od něj očekáváme. Vůbec mě to nepřekvapuje, pro kabinu jeho přítomnost hodně znamená,“ ocenil Bedard.

Po prvních třech zápasech má jednička draftu pět branek. Jen Crosby jich jako junior na šampionátu zvládl tolik (v roce 2006).

„To je samozřejmě hodně pěkné, že navazuju na takovou legendu. Ale jsou to jen první tři zápasy turnaje, takže bych to nepřeceňoval,“ uzavřel Bedard.

Víc dotazů novináři nestihli. Kanada nemá času nazbyt, ve čtvrtek si musí spravit chuť na Norsku a poté ji čeká trojlístek Finsko – Švýcarsko – Česko.

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz