Ruská výzva pro sedmnáctku. Ostré boje uvidí Turnov a Vrchlabí

Foto: Martin Voltr

Pomalu se blíží tradičně největší nálož reprezentačních zápasů. V listopadu bude mít navíc ještě drobnou předehru, neboť nejmladší národní výběry čekají dokonce dvě akce. Sedmnáctka začne parádním domácím trojutkáním proti Rusům!

Fanshop národního týmu

Reprezentace do sedmnácti let by se nyní za normálních okolností chystala na absolutní vrchol sezony, turnaj World Hockey Challenge v Kanadě. Ten byl ale z důvodů pandemických rizik zrušen. Češi si místo toho naplánovali dvě náhrady, které mají blízko k plnohodnotným – jen bohužel nezměří síly s Kanaďany.

První akci si na začátek listopadu přeložili z prosince. Na domácí půdě budou poprvé ve svých kariérách hostit Rusy, kteří většinou platí v mladších reprezentacích za nejlepší tým Evropy. Zápasy se odehrají v Turnově a Vrchlabí.

Český tým najde domov na prvním zmiňovaném stadionu, kde se fanouškům představí v rámci oslav 90 let turnovského hokeje – do boje zde nastoupí ve středu 3. listopadu (18:00) a v pátek 5. listopadu (16:00). Mezitím ve čtvrtek ještě oba celky vyrazí do Vrchlabí (17:00).

Hráči sedmnáctky a šestnáctky se nedávno účastnili i skills kempů:

Do nominace hokejistů se promítla i skutečnost, že v daném termínu ještě nemají zahraniční soutěže reprezentační přestávku, takže někteří krajánci – a tahouni českého ročníku 2005 – se k týmu připojí až na následující turnaj čtyř zemí ve Finsku.

Ofenzivním lídrem by teď mohl být litvínovský Jan Šprynar, z obránců už o prázdninách ukázal útočnou slinu Tomáš Žižka – jenž mezitím odešel ze Zlína do švédského Lidingö – a mezi brankáři se nejlépe předvedl brněnský Jan Kavan.

Desítka hráčů se naopak těší na mezistátní premiéru: Gólman Lukáš Matěcha, obránci Lukáš Eich, Josef Eichler a Šimon Bialy a útočníci Adam Fiala, Jaromír Pérez, Vojtěch Spěváček, Jan Kučera, Tadeáš Kalužík (který se dočkal společné akce s porubským parťákem Maximem Vehovským) a Pavel Šimek coby jediný hráč výběru, který už nakoukl do české seniorské extraligy.

Svěřenci trenérů Rostislava Vlacha, Václava Eismanna a Františka Ptáčka se v Turnově sejdou v neděli 31. října odpoledne.

Nominace české sedmnáctky

Brankáři:
Lukáš Matěcha (Pardubice), Adam Dybal (Karlovy Vary), Jan Kavan (Kometa Brno).

Obránci:
Matteo Kočí (Karlovy Vary), Lukáš Eich (Kometa Brno), Josef Eichler (Plzeň), Vojtěch Port (Sparta Praha), Šimon Bialy (Vítkovice), Dominik Badinka (Chomutov), Tomáš Žižka (Lidingö, Švédsko).

Útočníci:
Samuel Fiala, Jaromír Pérez (oba Liberec), Adam Fiala (Pardubice), Vojtěch Spěváček (Hvězda Praha), Matyáš Adámek, Adam Csabi (oba Karlovy Vary), Jan Kučera (Plzeň), Tadeáš Kalužík, Maxim Vehovský (oba Poruba), Andrej Fábry (Sparta Praha), Jan Šprynar (Litvínov), Pavel Šimek (Hradec Králové), Daniel Badinka (Chomutov).

Náhradníci:

Brankáři: Daniel Jansa (Plzeň), Jan Kasal (Hradec Králové). Obránci: Jiří Sypecký, Vojtěch Vochvest (oba Mladá Boleslav), Martin Willmann (České Budějovice), Martin Matějíček (Jihlava), René Kubíček (Karlovy Vary), Martin Máša, Denis Svoboda (oba Kometa Brno), Michal Pospíšil (Třinec), Adam Buzek (Plzeň), Radek Vyhlídal (Litvínov), Filip Žaba (Hradec Králové). Útočníci: Vojtěch Hois (Liberec), Kevin Coufal, Václav Kudrna, Hynek Peš (všichni Jihlava), Petr Pavelec, Matyáš Váňa (oba Karlovy Vary), Marek Hořejší (Plzeň), Radek Tomas (Slavia Praha), Martin Vašíček, Jakub Žmola (oba Sparta Praha), Matěj Maštalířský (Litvínov), Tomáš Tobola (Vítkovice), Dominik Mišovic (Chomutov), Lukáš Heš (Zlín), Tomáš Holeček (Rytíři Kladno).

Realizační tým:

Manažerka: Tereza Menčíková
Hlavní trenér: Rostislav Vlach
Asistenti trenéra: Václav Eismann a František Ptáček
Trenér brankářů a videotrenér: Jiří Sklenář
Lékař: MUDr. Tomáš Madrý
Fyzioterapeut: Patrik Grosman
Kustod: David Malý

Program zápasů

Středa 3. listopadu:
18:00 Česko – Rusko (Turnov)

Čtvrtek 4. listopadu:
17:00 Česko – Rusko (Vrchlabí)

Pátek 5. listopadu:
16:00 Česko – Rusko (Turnov)

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz