Rytíři ulovili gólmana ze Slovenska, Brízgala vypomůže Ústí

Foto: rytirikladno.cz

Novinky v brankovišti hlásí hokejisté Kladna. Kádr Rytířů rozšířil slovenský gólman Denis Godla, klub se s ním dohodl na ročním kontraktu. Adam Brízgala bude k dispozici ústeckému Slovanu, kam má z Kladna vyřízený střídavý start

Fanshop národního týmu

O případných přesunech maskovaných mužů Kladna se poslední dobou dost spekulovalo. Ve hře byl především příchod Alexandra Saláka, jenž s Rytíři trénoval a stále trénuje. V Tipsport extralize se zatím nepředstavil, tahle možnost patrně stále může nastat.

Nicméně ke dvojici Lukáš Cikánek – Adam Brízgala angažovalo vedení Denise Godlu. „Jeho příchodem jsme chtěli zvýšit konkurenci v našem brankovišti. Bude záležet jen na něm, kdy se bude cítit připravený. Není však vyloučeno, že by mohl odchytat páteční utkání ve Zlíně, ale o tom se ještě v průběhu týdne rozhodneme,“ uvedl na klubovém webu trenér David Čermák.

Godla byl aktuálně bez angažmá. Účastník dvou posledních světových šampionátů strávil tři sezony ve finském Kuopiu, předtím chytal za Slovan Bratislava, Piešťany nebo Spišskou Novou Ves. Nevídaně zazářil na mistrovství světa dvacetiletých 2015, kde byl vyhlášen nejlepším brankářem i nejužitečnějším hráčem turnaje, slovenskému výběru pomohl k zisku bronzových medailí.

V týmu byl tehdy mimochodem s Martinem Réwayem, jenž sezonu zahájil v kladenském dresu. Godla se dosud chystal individuálně doma na Slovensku, k Rytířům se připojil dnes a hned absolvoval úvodní trénink. Po příchodu posily se Rytíři rozhodli, že uvolní Adama Brízgalu na střídavé starty do Ústí nad Labem.

Godla se podle svých na novou štaci hodně těší. „Čekal jsem nabídky ze zahraničí. Neřešil jsem, jestli to bude z Finska, Švédska či Česka. Velmi mě těší, že jsem se dohodl s Kladnem. Domluvili jsme se docela rychle, během dvou dní,“ uvedl na webu Rytířů.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz